אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש סכסוך? בקיסריה מתחילים בעבודות ההקמה של שכונת אור ים צילום: וויופוינט

יש סכסוך? בקיסריה מתחילים בעבודות ההקמה של שכונת אור ים

למרות מחלוקת בין רשות מקרקעי ישראל לחברה לפיתוח קיסריה לגבי הקמתה של השכונה החליטו בחברה שלא להמתין ולקדם את שיווקה כפי שתכננו; רמ"י: "מתנהלים דיונים, לא ידוע לנו על עבודות בשטח"

05.09.2017, 10:15 | דותן לוי

בחברה לפיתוח קיסריה החליטו שלא להמתין לסיום המחלוקת בינה לבין רשות מקרקעי ישראל בנוגע למתכונת הקמתה ושיווקה של שכונת אור ים, כך נודע ל"כלכליסט". בימים האחרונים התקבל האישור לתחילת עבודות הפיתוח אשר יחלו באופן מיידי ובהיקף השקעה של כ-200 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הסכסוך בין רמ"י לחברה לפיתוח קיסריה החל לאחר ההצהרות של החברה כי היא מתכוונת לשווק אלפי יחידות דיור שייבנו על קרקעות קרן קיסריה אשר נרכשו בעבר על ידי הברון בנימין אדמונד רוטשילד וישויכו כעת מוניציפלית לעיר אור עקיבא. ברשות מקרקעי ישראל התרעמו על המהלך אשר לתפיסתם משבש את שיווק מכרזי מחיר למשתכן וביקשו כי שכונת אור ים תשווק במסגרת התוכנית, ולא בשיטת המרבה במחיר כפי שמשווקת החברה. ברמ"י דרשו להקים 3,000 יח"ד בבנייה רווייה ועוד 500 צמודי קרקע, וכן דרשו כי 20% מהיחידות יוקצו לבני אור עקיבא חסרי דיור. לטענת רמ"י שיטת השיווק של קיסריה תמנע ממעמד הביניים וצעירי אור עקיבא לרכוש דירה במחיר סביר בפרויקט המבוקש. מכיוון שמקור הקרקעות הוא בעלות פרטית. בחברה לפיתוח קיסריה התנגדו בכל תוקף לדרישות רמ"י והבהירו להם כי אם ברצונם פרויקט מחיר למשתכן על קרקע זו, עליהם לסבסד אותו.

אור ים, צילום: וויופוינט אור ים | צילום: וויופוינט אור ים, צילום: וויופוינט

כאמור, בעוד הסכסוך טרם נפתר, החליטו בחברה לפיתוח קיסריה שלא להמתין ולהתחיל בפיתוח השכונה. חשוב לציין, כי יחלוף זמן רב עד שפיתוח השכונה המשתרעת על שטח של 1,060 דונם יושלם, ובשלב זה גם אם יוחלט לשווק את הקרקע כחלק מפרויקט מחיר למשתכן עדיין מדובר במצב "הפיך". יחד עם זאת, בשבוע הקרוב צפוי להסתיים שלב ההזמנה לקבלת הצעות לרכישת 973 יח"ד מתוך 3,500 יח"ד המתוכננות. לפי החברה לפיתוח קיסריה עשרות יזמים רכשו עד כה את חוברות ההזמנה לרכישת קרקע במתחם, וכל קרקע שתימכר ליזמים לא ניתן יהיה בעתיד להוסיף לתוכנית מחיר למשתכן.

מרשות מקרקעי ישראל נמסר: "הרשות לא נסוגה מדרישתה שחלק מהמגרשים ישווקו במחיר למשתכן. ישנה הידברות אינטנסיבית בין הצדדים במטרה להגיע להסכמות. לא ידוע לנו על תחילת עבודות בשטח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
מעמד הביניים
חבל שוב פעם שוכחים את מעמד הביניים הקורס גם ככה.... מתחילים פרויקט בלי לחכות לאישור מחיר למשתכן שבוודאי גם לא יגיע אחכ ומתפלאים למה יש קיפאון של רכישת דירות. הכי טוב להשקיע בנדלן להשקעה כמו של פרויקט פרי נדלן ברחובות בלי מלחמות על שטחים ולחכות למחיר למשתכן נדרש הון עצמי בסך 320000 עלות דירה 720000
אני  |  06.09.17
16.
הגיע הזמן למזג את קיסריה עם אור עקיבא וג'סר-א-זרקא
כל ישראל זה 8 מיליון תושב, כמו עיר אחת בעולם. זה שיש פה 250 רשויות זה מוגזם לגמרי. הגיע הזמן לקבוע רף מינימום לרשות, נגיד 100 אלף תושב, ומי שלא עומד ברף זה, נגיד תוך עשור מהיום, ממוזג, בפקודה. ככה עדיין יהיו פה כמה עשרות רשויות, שזה לא מעט, אבל זה יהיה שפוי יותר. אין שום היגיון שיהיה ראש עיר לקיסריה, ראש עיר לאור עקיבא וראש עיר לג'סאר-א-זרקא (שתהיה חלק מהעיר, בדיוק כמו יפו הערבית בת"א) תקציבי הפיתוח יתחלקו בין כולם, וכך לא תהיה בושה כמו ג'סאר, שנראית כמו אחרי הפצצה. כפי שת"א השקיעה ביפו ושיפצה אותה כך קיסריה צריכה ויכולה להשקיע בג'סר. יש פה אזור מגורים מטר מהים, במצב מזעזע. למה שעשירים ערבים לא ירצו לבוא לגור שם? אתם יודעים כמה זה יקר בעג'מי ביפו? לא מתבקש להרים כמה בתי מלון שם? מה שיוכל להציע מקומות תעסוקה לתושבים מובטלים, הן מג'סר והן מאור עקיבא. המיזוג הזה הוא כ"כ מתבקש. כל האזור (ובפרט העניים שבו) יכול לעוף קדימה. אין היום ערבי ביפו שרוצה לעבוד בתיירות ושאין לו עבודה. האזור מלא בתיירים. למה שתיירים לא יבואו לבית מלון בג'סאר, מטר מהים? לאור עקיבא לא יבואו אבל לג'סר? יבואו.
dw  |  06.09.17
לכל התגובות