אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בדיקת כלכליסט

סמסונג Note 8: אולם קולנוע בכיס

פאבלט הדגל החדש של הענקית הקוריאנית משכיח את כישלון קודמו המתלקח: המסך משובח, המצלמה הכפולה מציגה ביצועים מעולים ולמעט כמה טעויות ממשק, נראה שזהו הפאבלט הטוב בשוק. ואולם, הוא גם הטלפון הכי יקר שיש

05.09.2017, 18:02 | רפאל קאהאן

פאבלט ה-Note 8 שהשיקה סמסונג בסוף החודש שעבר יגיע לישראל בסוף החודש הנוכחי, לשמחת חובבי המותג הקוריאני והמכשירים המגודלים.

קראו עוד בכלכליסט

הטלפון החדש נועד לענות על שני אתגרים משמעותיים עבור היצרנית: הראשון הוא להשכיח סופית את כישלון קודמו, הנוט 7 בעל הסוללה המתלקחת והשני - להראות לכל השחקניות בזירת המובייל מי שולטת בקטגוריית הפאבלטים. לשם כך, זכה הנוט 8 כמעט בכל הטכנולוגיות המתקדמות שניתן להטמיע בסמארטפון כיום - ובדיקת "כלכליסט" גילתה שהוא עומד באתגרים בכבוד.

נעים להכיר: סמסונג נוט 8, צילום: רפאל קאהאן נעים להכיר: סמסונג נוט 8 | צילום: רפאל קאהאן נעים להכיר: סמסונג נוט 8, צילום: רפאל קאהאן

מבנה ועיצוב: שרירן שחור ומרשים

הנוט 8 צויד במסך בגודל 6.3 אינץ', הגדול ביותר בסדרה. כדי שהמכשיר לא ייראה מסורבל או גדול מדי, בחרה עבורו סמסונג עיצוב בתצורת Infinity Display - מסך ביחס תצוגה 18:9 ללא שוליים, שאינו מופרד מהשלדה. התוצאה נאה ומרשימה; בגלל מסגרת מסך שחורה בגוון קרוב לשל הזכוכית, ממש קשה לראות היכן נגמר המסך ומתחיל הגוף. הנוט 8 נראה כיחידה מונוליטית, כשבפועל הוא עשוי משלוש יחידות (מסך, מסגרת וגב) באיכות הרכבה מצוינת.

מגודל, אך לא מסורבל, צילום: רפאל קאהאן מגודל, אך לא מסורבל | צילום: רפאל קאהאן מגודל, אך לא מסורבל, צילום: רפאל קאהאן

הטלפון קצת עבה ביחס למקובל במכשירי עילית בימינו - 8.6 מ"מ - משום שסמסונג כללה בטלפון נדן לסטיילוס נשלף ושקע אוזניות סטנדרטי. הנוט נוח לאחיזה על אף גודלו וגם משקלו, 195 גרם, אינו מורגש במיוחד.

סורק טביעות האצבע, שצמוד לעדשות המצלמה, צילום: רפאל קאהאן סורק טביעות האצבע, שצמוד לעדשות המצלמה | צילום: רפאל קאהאן סורק טביעות האצבע, שצמוד לעדשות המצלמה, צילום: רפאל קאהאן

כמו בן דודו הגלקסי S8, הנוט החדש זכה בתקן עמידות בנוזלים ובאבק שמאפשר לו לטבול במים מתוקים בעומק של מטר וחצי למשך שלושים דקות. בסך הכל מדובר בהצלחה עיצובית מרשימה גם אם הוא מגושם יותר מהגלקסי S8 פלוס, אבל זה כנראה המחיר לשלם עבור הסטיילוס והגידול הקטן בשטח המסך. היכן בכל זאת טעתה סמסונג? במיקום סורק טביעות האצבע, שעדיין צמוד לעדשות המצלמה - מה שמזמין לכלוך שלהן.

 

 

ממשק ומערכת הפעלה: הסטיילוס כמטה קסם 

המסך הענק של הנוט 8 הוא גולת הכותרת שלו: איכות התצוגה מעולה, הרזולוציה היא על 2,960 על 1,440 פיקסל, כמו במכשירי ה-S8 לדגמיהם. זהו מסך חד, מדויק ובעל צבעוניות עשירה. עם זאת, הוא לא בהיר במיוחד והנראות שלו תחת אור שמש ישיר אינה מהטובות בקטגוריה.

מסך הנוט 8, צילום: רפאל קאהאן מסך הנוט 8 | צילום: רפאל קאהאן מסך הנוט 8, צילום: רפאל קאהאן

הנוט 8 זוכה לגרסה משודרגת של ממשק סמסונג האחרון, שהושק במרץ ביחד עם הגלקסי S8. שליפה של הסטיילוס מהנדן שלו תציג יישומי עט יעודיים שניתן להתאמה אישית. הוא כולל יישומים שליחת הודעות מונפשות בכתב יד, שירבוט פתקים, סימון חלקים מהמסך לצילומם, תרגום של טקסט ועוד. ניתן גם להוסיף לממשק הנשלף קיצורי דרך לאפליקציות, לבחירתכם.

ממשק הסטיילוס של סמסונג, צילום: רפאל קאהאן ממשק הסטיילוס של סמסונג | צילום: רפאל קאהאן ממשק הסטיילוס של סמסונג, צילום: רפאל קאהאן

הממשק נוח וכיפי, אבל כולל כמה טעויות משונות: למשל, כשבוחרים באפשרות לכתוב על המסך, כדי לסמן הוראות הגעה על גבי מפה, המכשיר מצלם את המסך והשרבוט עליו אך אין שום דרך לבצע זיהוי טקסט או לבטל את הפעולה שכן תפריט הצילום מסתיר את כפתור הבית הווירטואלי. עוד מגבלה של ממשק הסטיילוס הוא בזיהוי כתב יד. הוא אמנם יעיל וניתן לכתוב פתקים בקלות אך הוא לא תמיד מזהה את המילים, בעיקר אם יש לכם כתב יד קצת יצירתי.

מימין: אפליקציית הפתקים של סמסונג, תכונת צמצום גודל התצוגה, צילום: רפאל קאהאן מימין: אפליקציית הפתקים של סמסונג, תכונת צמצום גודל התצוגה | צילום: רפאל קאהאן מימין: אפליקציית הפתקים של סמסונג, תכונת צמצום גודל התצוגה, צילום: רפאל קאהאן

בדומה לפאבלטים אחרים, גם לנוט 8 יש יכולת לצמצם את גודל התצוגה, כדי לאפשר שימוש ביד אחת בעת הצורך, כשנגיעה במסגרת התצוגה תחזיר אותה מיד לגודל רגיל. המכשיר כולל את ביקסבי, הסייענית החכמה של סמסונג. אפשר להפעיל אותה ע"י לחיצת כפתור פיזי ייעודי בדופן השמאלית של הטלפון או ע"י מחוות מסך קבועה. ביקסבי דוברת רק קוריאנית ואנגלית בינונית, אך החברה עתידה להעניק לה יכולות ושפות נוספות.

הנוט 8 מסוגל להציג לכם מסך מפוצל, בו שתי אפליקציות פעילות בו זמנית כשאחת מוקטנת, מה שנוח במיוחד כשצריך להעתיק ולהדביק טקסט מיישום ליישום. ניתן גם להוסיף קיצורי דרך לאפליקציות גם בתצוגת צד נשלפת דמוית סרגל וגם בממשק העט החכם. המכשיר כולל את עדכוני האבטחה האחרונים מגוגל - חשוב מאוד עבור אלה שעבורם מדובר במכשיר עבודה.

מצלמה: טובה מאוד, כפול 2

מצלמת הנוט 8 כוללת לראשונה במכשיר של סמסונג מערך צילום כפול: עדשה רגילה ולצידה עדשה רחבה בתצורה השווה ל-52 מ"מ, שתיהן עם חיישני 12 מגה-פיקסל. המצלמה מספקת ביצועים מצוינים ויש מעט מאוד מצבים שמקשים עליה. השימוש בחיישן כפול מאפשר לקבל אפקט טשטוש רקע בצילומי תקריב כפי שמקובל במצלמות DSLR. האפקט קל ליישום וניתן גם לשלוט בו בעזרת סרגל מובנה באפליקציית הצילום.

מערך הצילום הכפול של הנוט 8, צילום: רפאל קאהאן מערך הצילום הכפול של הנוט 8 | צילום: רפאל קאהאן מערך הצילום הכפול של הנוט 8, צילום: רפאל קאהאן

המצלמה מספקת ביצועים טובים גם בתאורה חלשה ובחושך. צילום הווידאו תומך גם הוא ב-HDR מה שמבטיח איכות משודרגת (בתנאי שהמסך עליו תקרינו את הסרטונים תומך גם הוא בפורמט).

אפליקציית המצלמה של הנוט 8, צילום: רפאל קאהאן אפליקציית המצלמה של הנוט 8 | צילום: רפאל קאהאן אפליקציית המצלמה של הנוט 8, צילום: רפאל קאהאן

אפליקציית המצלמה כוללת גם גישה לתכונת הביקסבי ויז'ן, שמאפשרת לסייענית לזהות אובייקטים שצילמתם ולספק לכם קישורים מהרשת שמתייחסים אליו. תיאורטית זה מאפשר למשל לקבל מחיר של חפץ שחשקתם בו עם קישור לחנות - בפועל זה לא תמיד עובד ולפעמים אפילו נכשל בזיהוי החפץ באופן מביך; למשל, בתמונה זו אפשר לראות שביקסבי לא זיהתה את ה-A במילה "סמסונג" .  

ביקסבי לא מזהה את מי שהביא אותה לעולם, צילום: רפאל קאהאן ביקסבי לא מזהה את מי שהביא אותה לעולם | צילום: רפאל קאהאן ביקסבי לא מזהה את מי שהביא אותה לעולם, צילום: רפאל קאהאן

מולטימדיה ואפליקציות: אולם קולנוע בכיס

איכות התצוגה המעולה של המסך מזמינה מאוד, ומי שנוהג לצפות בסרטים וסדרות בסלולרי שלו צפוי ליהנות מהמכשיר. הנוט תומך בתקן HDR שמאפשר קבלת איכות צפייה משופרת בשירותי סטרימינג תומכים, כגון נטפליקס ואמזון וידאו. גם איכות הסאונד משובחת גם באוזניות וגם ברמקול.

נתקעתם בישיבה משעממת? כיף לקשקש על המסך, צילום: רפאל קאהאן נתקעתם בישיבה משעממת? כיף לקשקש על המסך | צילום: רפאל קאהאן נתקעתם בישיבה משעממת? כיף לקשקש על המסך, צילום: רפאל קאהאן

סמסונג נהגה לדחוף בעבר למכשיריה הרבה אפליקציות מיותרות, אך לא עוד: לנוט 8 יש בעיקר יישומים מבית גוגל. לצידם, תוכלו למצוא במכשיר אפליקציית ניטור פעילות גופנית ואת אפליקציית PEN.UP שהיא רשת חברתית לשיתוף ציורים של בעלי מכשירי נוט. עם זאת, יד לטלפון אפליקציה שמפתיעה ביכולות שלה: הדפדפן של סמסונג שופר משמעותית והוא מהיר לא פחות מדפדפן כרום מובייל.

חומרה וביצועים: אותה הגברת 

סמסונג לא שינתה את המפרט של הנוט 8 באופן ניכר ביחס ל-S8. הוא מתבסס על מעבד הבית אקסינוס 8895 המהיר בדגמים האירופיים והישראלים ובערכת השבבים סנאפדרגון 835 של קוואלקום בדגמים האמריקאים והאסייתיים. זיכרון הפעולה הנדיב בן ה-6 גיגה-בייט מכין אותו לשדרוגים עתידיים; אנדרואיד לא מסוגלת לנצל ביעילות יותר מ-4 גיגה-בייט כיום.

מרחב האחסון בן ה-64 גיגה-בייט מגובה בחריץ הרחבה של עד 256 גיגה בייט. הטלפון נמכר גם בדגמים עם מרחב אחסון של 128 ואפילו 256 גיגה-בייט. אין שום משימה שלא תוכלו להריץ על המכשיר. הסוללה שלו, בעוצמה של 3,300 מיליאמפר-שעה, עדיין לא מספיקה לשימוש של יותר מיום שלם ללא הטענה, בייחוד אם אתם משתמשים במכשיר באופן שוטף במשך היום. עם זאת המטען המהיר שלו מאפשר לקבל כמעט 50 אחוזי הטענה בתוך פחות מחצי שעה.

סיכום ואלטרנטיבות: גם המחיר שודרג 

לנוט יש שורת יכולות מרשימה, ביניהן הסטיילוס המצוין, המסך והעיצוב - מה ששם אותו בראש טבלת הפאבלטים, בשלב זה. המתחרים העיקריים שלו הם ה-V30 של LG, האקספריה XZ פרימיום של סוני והאייפון פלוס הבא. הנוט 8 מספק למשתמש את כל מה שהוא יכול לרצות מפאבלט, אבל עם מחיר חריג מאוד: אלף דולר בחו"ל ו-4,000 עד 4,500 שקל בישראל - הסמארטפון בייצור סדרתי שהוא היקר ביותר שאפשר לקנות. התמחור הזה מרחיק אותו מהקהל הרחב, מה שיכול למנוע ממנו מלהפוך ללהיט בשווקים. ואולם, עבור סמסונג מדובר בניצחון: יכולות המכשיר ועיצובו משכיחים את כישלון הנוט 7 וללא ספק מרשימים טכנולוגית; רק שלא יתלקח.

ציון כלכליסט: 9

מערכת הפעלה: אנדרואיד 7.1.1 || גודל מסך: 6.3 אינץ' || רזולוציה: 2K || מצלמה ראשית: 12+12 מגה-פיקסל || מצלמת סלפי: 8 מגה-פיקסל || מעבד: 8 ליבות, ארבע במהירות 2.3 גיגה-הרץ וארבע במהירות 1.7 גיגה-הרץ || זיכרון פעולה: 6 גיגה-בייט || נפח אחסון: 64, 128 או 256 גיגה-בייט || עובי: 8.6 מ"מ || החל מ-4,000 שקל || משקל: 195 גרם

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
הנוט 8 דור שני לנוט 7 שסמסונג החזירה מהידי ים של הלקוחות הנאמנים והנועזים
אין מה להגיד הנוט 8 הוא מכשיר דגל טוב. אני ממליץ לחכות לפני שתתחילו לשים אותו בכיס או קרוב לפנים. שלא יחזור העניין של טלפונים מתפוצצים. קצת זהירות בכל זאת. בקשר למסך יש לו אחד המסכים הטובים בעולם, נחכה ונראה את האייפון 10, שבנוסף יש לו תמיכה ב-True Tone.
אדי.מ6  |  22.09.17
4.
עדין לא מבין מה הבשורה ? נראה S8 פלוס עם סטיילוס
אוקי המצלמה טיפה משופרת אבל הסוללה קטנה יותר והמחיר משמעותית גבוה יותר. אני לא מצליח להבין למה להעדיף את ה NOTE8 על ה S8 פלוס. בשביל עשירית אינצ' במסך ? ולא .. למרות שהמסך גדול בעשירית שלמה של אינצ' מהמכשיר הקודם שלהם. זה לא אולם קולנוע כמו שטאבלט 10" לא אולם קולנוע וכמו שטלוייזיה 65" היא לא אולם קולנוע... לדעתי לא שווה 4500 שקל.
צ  |  06.09.17
לכל התגובות