אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיא NBA: יוסטון רוקטס נמכרת תמורת 2.2 מיליארד דולר צילום: בלומברג

שיא NBA: יוסטון רוקטס נמכרת תמורת 2.2 מיליארד דולר

הרוכש - המיליארדר טילמן פרטיטה, מנכ"ל רשת המסעדות מיוסטון לנדרי'ס (Landry's). השיא הקודם היה למכירת קבוצה שייך ללוס אנג'לס קליפרס, שנמכרה ב-2 מיליארד דולר למייסד מיקרוסופט סטיב באלמר

05.09.2017, 17:33 | שירות כלכליסט

קבוצת ה-NBA יוסטון רוקטס נמכרת תמורת 2.2 מיליארד דולר. מדובר בסכום שיא עבור קבוצת כדורסל מליגת ה-NBA.

הרוכש הוא טילמן פרטיטה, מנכ"ל רשת המסעדות מיוסטון לנדרי'ס (Landry's), שהגיע לפי הדיווחים להסכם לרכישת הקבוצה מהבעלים הנוכחי לסלי אלכסנדר.

השיא הקודם היה למכירת קבוצה שייך ללוס אנג'לס קליפרס, שנמכרה ב-2 מיליארד דולר למייסד מיקרוסופט סטיב באלמר. בפברואר העניקו במגזין פורבס לקבוצה שווי של 1.65 מיליארד דולר, שהפך אותה לקבוצה בעלת השווי השמיני בגובהו ב-NBA.

ג ג'יימס הארדן, הכוכב של הרוקטס | צילום: אי פי איי ג

אלכסנדר הודיע ביולי על כוונתו להעמיד את הקבוצה למכירה, לאחר שני עשורים של בעלות. "זה היה עונג וכבוד להיות הבעלים של יוסטון רוקטס ב-24 השנים האחרונות. היו לי הזדמנויות נהדרות לחוות גדולה אמיתית באמצעות השחקנים והמאמנים, שזכו באליפויות עבור העיר", מסר ביולי. "קהילת יוסטון שימשה לי כבית...תמיד יהיה לי מקום בלב לאוהדים, לשותפים, לנציגי העיר ולעובדים שאיכפת להם מהקבוצה".

פרטיטה הביע מיד נכונות לרכוש את הקבוצה. "תמיד התעניינתי ברוקטס", אמר. "היא אחת מארבע הקבוצות הבכירות ביוסטון. זה יהיה מרגש. זה הבית שלי. בחנתי קבוצות אחרות, אך קשה להיות מעורב בקבוצה אחרת כשיוסטון היא הבית שלי".

שווי ההון של פרטיטה (60) נאמד ב-2.7 מיליארד דולר. אם העסקה תאושר, פרטיטה יהפוך לבעלים העשירי במספר של הרוקטס. הוא יורש קבוצה, שנחשבת כבעלת הסיכוי הרביעי הטוב ביותר לזכות בעונה הבאה באליפות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות