אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתיקון דלתות ועד מציאת אהבה: אילו בעיות מגגלים ישראלים? צילום: bigstock

בשולי הרשת

מתיקון דלתות ועד מציאת אהבה: אילו בעיות מגגלים ישראלים?

אתר חדש שהעלתה ענקית הטכנולוגיה האמריקאית מראה באילו תחומים מחפשים אזרחי מדינות שונות ייעוץ ברשת. באופן מפתיע, ישראלים רבים מחפשים בגוגל הדרכה בהחלפת נורה

05.09.2017, 18:08 | יואב סטולר
אין אדם בעל גישה לאינטרנט וידע בסיסי בהפעלת מחשב שכנראה לא מצא עצמו תוהה מול שורת החיפוש "איך קושרים עניבה", "איך מודדים BMI" או "איך להחליף נורה". ענקית החיפוש שמכירה את כולנו לעומק העלתה אתר חדש בו היא מציגה את 100 חיפושי ה-How To הפופולריים ביותר בעולם בצירוף אנימציות הומוריסטיות.

קראו עוד בכלכליסט

כשבוחנים את הישראלים במדד חיפושי הרשת אחר פתרונות לתקלות בייתיות, הדלתות והחלונות מובילות יחד עם הקירות כפי שבשאר העולם. עם זאת, כמות החיפושים בנושא תיקון קירות הבית בישראל גבוהה בהרבה מהחציון העולמי.

תוצאות החיפושים בישראל תוצאות החיפושים בישראל תוצאות החיפושים בישראל

בניגוד לנהוג בשאר המדינות החמות, הישראלים לא מרבים לחפש אחר פתרונות לתקלות במקרר. גם את השירותים, הדליפות בברז ומערכות החשמל של הבית אנחנו מעדיפים לתקן בלי להתייעץ עם האינטרנט.

מכונת הכביסה הישראליות עובדות כנראה שעות נוספות וכאן נרשמה פעילות גבוהה בשורת החיפוש של גוגל. כמו כן, על פי נתוני מעצמת החיפוש האינטרנטית, דרושים תושבי ישראל לשיעור מקיף סביב החלפת הנורה.

לצד תובנות אלו על תרבות החיפוש המקומית, האתר החדש שהעלתה גוגל מכיל מידע נרחב לגביי הסוגיות היומיומיות הדורשות מאיתנו פנייה לגורם צד שלישי. כך למשל בתחומי בישול, לבוש, כושר ואף אהבה.

כך למשל הנושא שמסעיר ומעלה אינסוף תהיות בגיל ההתבגרות מעלה שאלות כמו "איך לאהוב?", "כיצד להתנשק?", איך להיכנס להריון?" ו"כיצד לגרום לבחור/ה להתאהב בי?". לצד השאלות הרות הגורל של הצעירים גם הבוגרים יותר ממשיכים לפנות לגורו האינטרנטי בשאלות כמו "כיצד להוריד במשקל?", "איך לקשור עניבה?" ו"איך להוריד את לחץ הדם?".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות