אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החקירה בלונדון: "מילצ'ן חיזק את החשדות נגד נתניהו" צילום: חיים הורנשטיין

החקירה בלונדון: "מילצ'ן חיזק את החשדות נגד נתניהו"

איש העסקים שפגש את חוקרי המשטרה בלונדון היה בטוח שימסור עדות פתוחה, כמו בפעמיים הקודמות, אך הופתע כשהפך לחשוד במתן שוחד. החקירה נוהלה בידי ראש יאח"ה. גורם המקורב לראש הממשלה: "כל ניסיון לייחס גוון לא ראוי לחברות בין נתניהו למילצ'ן נדון לכישלון. לא יהיה כלום כי לא היה כלום"

05.09.2017, 23:55 | אלי סניור, ynet

יש העסקים ארנון מילצ'ן שנחקר באזהרה במשך שלוש שעות חיזק את החשד נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. כך אמרו הערב (יום ג') גורמים המעורים בחקירה. גורם המקורב לראש הממשלה מסר בתגובה לפרסומים כי "כל ניסיון לייחס גוון לא ראוי לחברות העמוקה ורבת השנים של ראש הממשלה נתניהו עם ארנון מילצ'ן הוא חסר בסיס וממילא נדון לכישלון. אנו חוזרים ואומרים: לא יהיה כלום כי לא היה כלום".

ארנון מילצ ארנון מילצ'ן. חשד למתן שוחד | צילום: גיל נחושתן ארנון מילצ

מילצ'ן, החשוד במתן שוחד במסגרת תיק 1000 בנושא הענקת המתנות לראש הממשלה ולרעייתו, היה בטוח שגם בפעם השלישית שבה פגש את חוקרי המשטרה - הפעם בלונדון - ימסור עדות פתוחה. הוא הופתע כשהפך לחשוד והוזהר בידי חוקריו. ראש יאח"ה, תת-ניצב כורש ברנור, וצוותו חקרו את מילצ'ן במשך שלוש שעות. בראש צוות החקירה עומד ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב מני יצחקי.

 

גורמים המעורים בחקירה אמרו כי עדותו של מילצ'ן היא עוד חלק בפאזל החקירה נגד ראש הממשלה. לדבריהם, בעדותו הקודמת מיתן את דבריו - אך הפעם חיזק את החשד נגד נתניהו. מילצ'ן כבר מסר פעמיים עדויות בביקוריו בישראל בעניין המתנות שהעניק לראש הממשלה. החוקרים גם הגיעו לקבלות של הסיגרים שנקנו בין היתר בישראל ואולם עד כה איש העסקים לא היה חשוד בדבר.

בעקבות ישיבות שנערכו במשטרה, הבינו שיתקשו מאוד לגבש המלצה לכתב אישום נגד ראש הממשלה, שחשוד בקבלת טובות הנאה ושוחד, אם מי שנתן את המתנות בעצמו לא חשוד במאום. במצב זה, סברו שנתניהו יטען כי מדובר במתנות בין חברים.

בערוץ 10 דווח על מכתב ששלח מפקד יחידת העל לחקירות להב 433, ניצב רוני ריטמן, שבו הביע תרעומת על אופן ניהול חקירת מילצ'ן האחרונה בלונדון. במשטרה הגיבו ומסרו כי "רצוי כי ייערך סיעור מוחות. לאחר בחינת כל דרכי הפעולה האפשריות הוחלט על דרך הפעולה הנבחרת, ולמעלה מן הצורך נאמר כי אף הושגה המטרה במלואה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
גורם המקורב לראש הממשלה.
מה מצפים שירשום בתגובה שהוא המום והוא בהלם מוחלט. פשוט מגיב כי שאלו אותו הוא לא יכל להגיד מה הוא חושב כי זה לא כדאי לו ומה איכפת לו להגיד שאין כלום הרי הוא לא חשוד וצריך להגיד מה שראש הממשלה מצפה שיגיד. בסופו של דבר יש חוק ורואים שהחקירה ממוקדת ולא מתיחסת לרעשי רקע. והאמת תצא לאור עם ובלי מקורבים. הלוואי והחקירה לא תעלה דבר אבל צריך למצות חשד הכי קטן כי הפוליטיקה צריכה טוהר מידות זה לא אזרח רגיל צריך לתת דוגמא.
י.ג  |  06.09.17
לכל התגובות