אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לה ליגה רוצה שאופ"א תחקור את מנצ'סטר סיטי צילום: אי פי איי

לה ליגה רוצה שאופ"א תחקור את מנצ'סטר סיטי

ליגת הכדורגל הספרדית רוצה שאופ"א תחקור את ההוצאות של מנצ'סטר סיטי ותרחיב את החקירה שבה פצחה לאחרונה לבירור האם פריז סן ז'רמן הפרה את חוקי הפייר פליי הפיננסי

06.09.2017, 09:33 | שירות כלכליסט
ליגת הכדורגל הספרדית רוצה שאופ"א תחקור את ההוצאות של מנצ'סטר סיטי ותרחיב את החקירה שבה פצחה לאחרונה לבירור האם פריז סן ז'רמן הפרה את חוקי הפייר פליי הפיננסי.

קראו עוד בכלכליסט

טוטי עם הפתק עם השם של מנצ טוטי עם הפתק עם השם של מנצ'סטר סיטי. טבס שלח מכתבים נפרדים לאופ"א ב-22 באוגוסט, שבהם ביקש לחקור את התנהלות מנצ'סטר סיטי ופריז סן ז'רמן | צילום: אי פי איי טוטי עם הפתק עם השם של מנצ

נשיא הליגה הספרדית, חוויאר טבס, מסר הצהרה לסוכנות הידיעות AP כי סיטי שבמימון אבו דאבי ופריז סן ז'רמן, שבבעלות קטארית, מרוויחות מסיוע ממשלתי שמשבש את התחרות באירופה, "ופוגע באופן בלתי הפיך בתעשיית הכדורגל". טבס שלח מכתבים נפרדים לאופ"א ב-22 באוגוסט, שבהם ביקש לחקור את התנהלות מנצ'סטר סיטי ופריז סן ז'רמן.

ביום שישי הודיעה אופ"א כי תבדוק האם פריז סן ז'רמן מפרה חוקים שנועדו לבלום הוצאות מופרזות מצד הקבוצות המובילות באירופה. אולם, טבס מעוניין שאופ"א תבחן יותר לעומק את "ההיסטוריה של אי ציות של פריז סן ז'רמן".

הן מנצ'סטר סיטי והן פריז סן ז'רמן הוציאו מאות מיליוני דולרים בחלון ההעברות האחרון, שנסגר בשבוע שעבר, ובליגה הספרדית טוענים שהקבוצות "מרוויחות מחוזה ספונסרשיפ נטול היגיון כלכלי ונעדר שווי הוגן", שעוזר להן לציית לחוקי הפייר פליי הפיננסי.

בעקרון, קבוצות המפרות את החוקים מסתכנות בהרחקה מליגת האלופות והליגה האירופית. אופ"א טוענת כי לא תחקור את סיטי, אך עוקבת אחר ההוצאות של קבוצות בתחרויות של הארגון.

"המימון של פריז סן ז'רמן ומנצ'סטר סיטי על ידי סיוע ממשלתי משבש את התחרויות האירופיות ויוצר ספירלה אינפלציונית שפוגעת ללא תקנה בתעשיית הכדורגל", טען טבס. "אופ"א חייבת לאכוף את רגולציות הפייר פליי כדי להימנע מאפליה בקרב הקבוצות".

ב-2014, פריז סן ז'רמן וסיטי היו היעדים העיקריים של סבב הענישה הראשון של הפייר פליי. שתיהן נדרשו לשלם 20 מיליון יורו (24 מיליון דולר) מכספי הזכייה שלהן בליגת האלופות והוטלו עליהן הגבלות על ההוצאות וגודל ההרכב שיוכלו לעלות למשחקים. באותו הזמן השופטים באופ"א אמרו לפריז סן ז'רמן כי חוזה הספונסרשיפ עם רשות התיירות של קטאר נופח מעבר לשווי השוק ההוגן כדי לסייע לקבוצה לעמוד בחוקים. רק באפריל האחרון הכריזה אופ"א כי הקבוצה עמדה בהתחייבויות שלה לביקורת קפדנית יותר.

אולם, טבס טוען כי פריז וסיטי ממשיכות להתחמק מחוקי ההוצאות שאמורים להבטיח שהקבוצות לא מוציאות יותר משהן מרוויחות.

"פריז סן ז'רמן היא עבריינית חוזרת והיא מפרה את חוקי הפייר פליי הפיננסי של אופ"א כבר שנים", האשים טבס. "חשוב שאופ"א לא תבחן רק את ההעברות האחרונות של שחקנים, אלא את כל ההיסטוריה של אי ציות של פריז. ההעברות הן התוצאה של שנים של הונאה פיננסית בקבוצה".

ועדת ניטור הפיננסים של קבוצות של אופ"א התערבה בשבוע שעבר ופתחה בחקירה חדשה סביב המעבר של ניימאר לקבוצה הצרפתית מברצלונה עבור סכום שובר שיאים של 222 מיליון יורו. הקבוצה החתימה גם את חלוץ מונאקו קיליאן מבאפה ב-180 מיליון יורו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות