אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לדבר עם הממיר: yes משיקה שלט בעל יכולת זיהוי קולית

לדבר עם הממיר: yes משיקה שלט בעל יכולת זיהוי קולית

השלט החדש המבוסס על טכנולוגייה גלי רדיו מאפשר חיפוש באמצעות אמירת שם הסרט או הסדרה, מספר העונה או שם השחקנים ללא צורך בהקלדה

06.09.2017, 09:38 | אביב גוטר
עוד שלב בתחרות על לבו של הצופה: yes משיקה היום (ד') שלט חכם בעל יכולות זיהוי קוליות ומעתה לקוחות יוכלו "לדבר לממיר שלהם" בעזרת השלט ולהגיע במהירות לתכנים בלוח השידורים, הקלטות, VOD ועוד. השלט הקולי של yes נועד לשפר את חוויית הצפייה והשימוש של הצופה ומאפשר חיפוש באמצעות אמירת שם הכותר, מספר העונה, שם השחקן או השחקנים, שם הבמאי וכל זה ללא צורך בהקלדה.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת השלט אינו מזהה עדיין פעולות של "העבר ערוץ", "עצור", "הקלט", "העבר קדימה" ועוד, אולם ב-yes מציינים כי כבר היום עובדים בחברה על פעולות command שיוכלו לתת מענה גם לכך. ב-yes פיתחו אוצר מילים שלם בשפה העברית בשביל הפרויקט, לכן כשהממיר על ממשק עברית מרבית הכותרים מתורגמים לעברית כדי להקל בחיפוש. כלומר, גם אם נחפש כותר בשפה זרה, כאשר הממשק בעברית, תוצאות החיפוש יהיו בעברית.

בתוך השלט שולב מיקרופון ייעודי אשר יודע לבודד רעשים מהסביבה, לזהות דיבור טבעי של אדם ולתרגם אותו מיד לטקסט. השלט החדש מאפשר שליטה על הממיר גם ללא קשר ויזואלי ביניהם כך שהלקוחות יוכלו לשלוט בממיר ולמקם אותו גם בחללים סגורים, או אפילו בחדר אחר. ב-yes מספרים שהשלט הקולי הינו תוצר של ניתוחים ארגונומיים ותהליך עיצוב מעמיק, שנעשה בליווי אנשי מקצוע מהמובילים בתחומם בעולם. השלט החדש מבוסס על טכנולוגיית RF (גלי רדיו) בזכותה ניתן לזהות מידע באופן אלחוטי.

השלט החדש של yes השלט החדש של yes השלט החדש של yes

מיקומם של מקשי השלט תוכנן מחדש, התווסף מקש בית חדש בדומה לשימוש בסמארטפונים המתקדמים, המאפשר לחזור למסך הראשי מכל מקום ובלחיצה אחת ונוספו קיצורי דרך חדשים לגישה מהירה ל- VOD ,Global Search וההקלטות של הצופה.

בשלב הראשון השימוש בשלט החדש יתאפשר רק באמצעות ממיר ה-yesUltra, הממיר היקר ביותר של חברת הלוויין, שהוא בעל יכולת שידור באיכות K4. השלט יינתן ללא עלות לכל לקוח שירכוש או ישדרג לממיר זה. לקוחות קיימים בעלי ממיר yesUltra יוכלו להחליף את השלט הקיים לשלט החכם ללא עלות בנקודות שירות בקניונים או מרכזי קבלת קהל של החברה.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מיותר
חידוש טכנולוגי מיועד להחליף מערכות מיושנות וזקנות שכבר לא מתאימות לקצב ההתקדמות ,ובין היתר כדי לשמר לקוחות באותם המחירים ולהביא לקוחות חדשים .אם זה כדי לייקר חבילות ולעשות קופה על אותם מיואשים ממילא אז זה רק מבריח אותם. יס רוצה לכסות את הגירעונות של בזק ע"י מחירי חבילות יקרות ללא שום הצדקה . גם אם ימכרו חבילות ערוצים ב-100 ש"ח שכוללות הכל ,עדיין ירוויחו מאות מיליונים .
דודו  |  09.09.17
1.
נחמד (קיים בחלק מהמזרימים והטלווייות) עדיין לא מבין את סדרי העדיפויות של YES
אופציה נחמדה ... במיוחד אם היא משולבת נכון בתוך הממשק שלהם. יש לי חיפוש קולי גם בטלוויזיה החכמה וגם במזרים אנדרואיד TV ... השתמשתי בזה פעם וחצי וזהו. לא עדיף ליס לנסות לשפר דברים אחרים ? להוריד עליות, לשפר ממשק VOD שלא זוכר מה נצפה. לאפשר מועדפים שלא יחייבו 20 קליקים עד לצפייה בתוכן VOD. ניתוח שלי על סמך התרשמות שלי ואולי אני לא ביכוון .. אבל נראה שמי שנשאר ב YES הם או אנשים עם הרבה כסף, או אנשים שלוקח להם יותר זמן להסתגל לחידושים וחוששים לעבור לעולם הטלוויזה באינטרנט. אז מה יעזור להם שלט כזה ?
n  |  06.09.17