אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעצרו של היועץ נתי מור הוארך ב-5 ימים; רמי טייב ושי ברוש שוחררו למעצר בית צילום: אלעד גרשגורן

פרשת הצוללות

מעצרו של היועץ נתי מור הוארך ב-5 ימים; רמי טייב ושי ברוש שוחררו למעצר בית

היועץ האסטרטגי שנעצר במסגרת פרשת הצוללות בחשד לתיווך בשוחד הגיע לדיון בהארכת מעצרו. סניגורו: "אני חייב להבין שאני לא יודע ולא מבין על מה הוא עצור"

06.09.2017, 13:07 | זוהר שחר לוי
מעצרו של היועץ האסטרטגי נתי מור, החשוד בתיווך לשוחד במסגרת פרשת הצוללות, הוארך בחמישה ימים, כך הוחלט בבית משפט השלום בראשל"צ. בדיון הקודם בעניינו הוארך מעצרו עד היום. במקביל שוחררו למעצר בית היועץ הפוליטי רמי טייב ותא"ל במיל' שי ברוש, לשעבר מפקדת שייטת 13 והשר לשעבר מודי זנדברג. במסגרת תנאי שחרורו, הורחק זנדברג למשך חודש ממשרדי קרן היסוד, שם הוא משמש כיו"ר.

קראו עוד בכלכליסט

מור נעצר בתחילת השבוע ביחד עם שותפו העסקי, צחי ליבר, וביחד עם 5 מעורבים נוספים במסגרת תיק 3000, כשמעצרם התבצע על רקע עדותו של עד המדינה בפרשה, נציג טיסנקרופ הגרמנית, מיקי גנור.

"חומר חקירה לא מועט התווסף בעניינו ובעניינם של אחרים המעורבים בפרשה זו", ויש התפתחויות לא מעטות", כתבה השופטת בהחלטתה".

המשטרה טוענת בבקשת המעצר כי מור שיבש הליכי חקירה. במהלך הדיון, ניסה בא כוחו, עו"ד אורי קינן לברר כיצד שובשה החקירה והאם בימים שקדמו למעצרו של מור הוא דיבר או נפגש עם עד המדינה גנור.

"לפעמים יש חשודים שמיתממים", אמר עו"ד קינן בדיון, "אני חייב לומר שאני גם לא יודע ולא מבין על מה הוא עצור. הוא אדם נורמטיבי. נכון שהפרשה גדולה, אבל תראו ממשהו מינימלי שיפיס את דעתי שיש חשד סביר נגדו".

השופטת עינת רון ציינה בהחלטתה להאריך את מעצרו של מור כי מאז הדיון הקודם בעניינו "לא שקטה המשטרה על שמריה וחומר חקירה לא מועט התווסף בעניינו ובעניינם של אחרים המעורבים בפרשה זו".

לדברי השופטת "התפתחויות לא מעטות קיימות בחקירה זו שיש בהן לחזק את החשדות בעניינו של החשוד. חלק מההתפתחויות שהובאו בפני הן מהעת האחרונה ממש".

 

בין היתר נעצרו דוד שרן, לשעבר ראש לשכת נתניהו החשוד בקבלת שוחד מגנור דרך מתווכים שונים, בהם ליבר ומור. מעצרו של שרן צפוי להסתיים מחר (ה') ועדיין לא ידוע אם המשטרה תבקש להאריך את מעצרו פעם נוספת.

רמי טייב, היועץ הפוליטי של שטייניץ. שוחרר למעצר בית רמי טייב, היועץ הפוליטי של שטייניץ. שוחרר למעצר בית רמי טייב, היועץ הפוליטי של שטייניץ. שוחרר למעצר בית

המשטרה מייחסת למור עבירות של תיווך לשוחד, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלכי חקירה. "על פי החשד", כך נכתב בבקשת המעצר בעניינו, "החשוד תיווך בשוחד והעביר כספים לעובד ציבור". המשטרה מבקשת להאריך את מעצרו ב-5 ימים.

בדיון שהתקיים בעניינו של מור בתחילת השבוע, הבהיר סנגורו, עו"ד אורי קינן, כי אכן גנור שכר את שירות משרדו. "זאת לא הייתה עבודה פיקציה", אמר, "זו עבודה שלקחה מספר שבועות וקיבלו עליה 50 אלף שקל. השותף של מור, צחי ליבר, הביא את גנור. הלקוח לי אומר: 'לא תיווכתי לשוחד ולא קשרתי קשר לפשע'".

שי ברוש, לשעבר מפקד שייטת 13. שוחרר למעצר בית, צילום: שאול גולן שי ברוש, לשעבר מפקד שייטת 13. שוחרר למעצר בית | צילום: שאול גולן שי ברוש, לשעבר מפקד שייטת 13. שוחרר למעצר בית, צילום: שאול גולן

"האמירות האלה של תיווך לשוחד לא נכונות לגביו", הוסיף עו"ד קינן. "הוא לא תיווך לשוחד. אפשר להגיד הרבה דברים אבל זה לא נכון. אני מבין שהדברים צריכים להיבדק, השאלה אם צריך להשאירו במעצר. אני לא חושב שיש חשד סביר בנוגע אליו ואני מבקש לצמצם את ימי המעצר שיינתנו לו אם בית המשפט לא יסכים לשחררו".

למרות זאת, השופטת עינת רון, הורתה על המשך מעצרו עד היום וציינה כי "יש בעניינו של החשוד כדי לענות על החשד הסביר ואף מעבר לכך" ויחד עם זאת מדובר בחקירה שהינה בשלב ראשוני והתחלתי באופן יחסי. "בחנתי את פעולות החקירה הצריכות לעניין בחומרי המשטרה ואכן כל הפעולות הרבות הן דרושות להמשכה של החקירה והן מחייבות מעצר".

תגובת עו"ד אורי קינן, המייצג את מור: ״המשטרה לא מוסרת שום פרט אשר קושר את מרשי לעניין ואת הכל מראה לטענתה לבית המשפט. מרשי מכחיש כל קשר לחשדות נגדו ואני מקווה מאד שהמשטרה תגיע בקרוב למסקנה המתבקשת שאין לו יד ורגל בדבר״.

עו"ד איריס ניב סבאג ממשרד שינמן נגב ניב, המייצגת את שי ברוש, מסרה: "שי ברוש משתף פעולה בחקירתו ומוסר תשובות טובות לכל מה שהוצג בפניו. אני סבורה כי ברוש לא עבר כל עבירה. קיימת שאלה האם בכלל ניתן לייחס עבירה לברוש בהיותו אדם פרטי בעת הרלוונטית".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות