אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות: יעקב שחר וישראל קס ימכרו מניות נוספות של הפניקס בחודשים הקרובים צילום: אביר סולטן

הערכות: יעקב שחר וישראל קס ימכרו מניות נוספות של הפניקס בחודשים הקרובים

אתמול מכרו השניים כ-4% ממניות חברת הביטוח תמורת 15.4 שקל למניה - הנחה של כ-3.4% על מחיר הסגירה

06.09.2017, 17:46 | גולן חזני

יעקב שחר וישראל קס מכרו אתמול מחוץ לבורסה 10 מיליון מניות של הפניקס (כ-4%) וירדו לאחזקה של 18.84% ממניות חברת הביטוח. לפי ההערכות, בחודשים הקרובים צפויים השניים למכור נתחים נוספים מאחזקתם בחברה, בשל מחירי השיא אליהם הגיעה המניה.

קראו עוד בכלכליסט

האחזקות נמכרו במחיר של כ-15.4 שקל למניה, המהווה הנחה של כ-3.4% על מחיר הסגירה אתמול. שווי הפניקס עומד על 3.9 מיליארד שקל לאחר עלייה של 67% ב-12 החודשים האחרונים, ושל 220% ב-5 השנים האחרונות.

שחר ניסה למכור את המניות לראשונה לפני חודש וחצי. דיסקונט חיתום בראשותו של צחי סולטן החלה כבר לבצע את ההפצה, אולם עצרה אותה לאחר שהפניקס הודיעה לשחר על התפתחות בחברה שעלולה היתה להגיע לאוזניו כמידע פנים דרך נציגו בדירקטוריון, בנו עומר. המכירה אז אמורה היתה להיות של 5% ממניות החברה.

שחר וקס הם בעלי המניות השניים בגודלם בהפניקס אחרי יצחק תשובה, ואחזקותיהם דרך חברת מאיר היוו כ-22.9% ממניות חברת הביטוח. הפניקס שבשליטת קבוצת דלק (52%) מחזיקה בבית ההשקעות אקסלנס.

יעקב שחר, צילום: אביר סולטן יעקב שחר | צילום: אביר סולטן יעקב שחר, צילום: אביר סולטן

דלק מנסה מזה שנתיים למכור את השליטה בפניקס המנוהלת על ידי איל לפידות. המגעים נעשים בשל חוק הריכוזיות המחייב את יצחק תשובה, בעל השליטה, להיפרד מאחזקותיו הפיננסיות כדי להישאר עם האחזקות הריאליות, עסקי הגז.

תשובה כבר עסקאות עם ג'ראד קושנר ועם פוסון ויאנגו הסיניות, לפי שווי חברה של 4-4.6 מיליארד שקל; אבל לכל שלושת המועמדים נתנה המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, כתף קרה, כשבין קושנר ותשובה התגלעו גם מחלוקות כספיות על המחיר.

הדחיות לא עושות רע לתשובה שכן שוויה של הפניקס עולה בהתמדה לצד רווחיה השנתיים, והיא מדורגת שנייה בשווי השוק שלה מבין חברות הביטוח אחרי הראל, לאחר שרק לפני חמש שנים דורגה במקומות 4-5.

את המחצית הראשונה של 2017 סיימה הפניקס ברווח הגדול ביותר בין החברות הביטוח, 485 מיליון שקל, גידול של יותר מפי 3 ביחס לרווח הנקי בשקלול רווחי השקעה שנזקפו לקרנות הון שנרשם במחצית הראשונה במחצית המקבילה ב-2016. ברבעון השני לבדו רשמה החברה עלייה של כ-61% ברווח הכולל, שהסתכם בכ-215 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות