אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבחני ריסוק: ציונים מצוינים לרכבי כביש שטח, גרועים לקיות ללא מערכות בטיחות מקוריות צילום: עמית שעל

מבחני ריסוק: ציונים מצוינים לרכבי כביש שטח, גרועים לקיות ללא מערכות בטיחות מקוריות

קיה פיקנטו קיבלה ציון בטיחות גרוע של שלושה כוכבי ריסוק בגרסה ללא מערכות בטיחות מקוריות, ושל ארבעה כוכבים בגרסה המצוידת במערכות בטיחות מקוריות

06.09.2017, 18:59 | תומר הדר

ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP מפרסם היום את תוצאות מבחני הריסוק שנערכו למספר דגמי מכוניות חדשים. כנהוג בארגון, ציוני הבטיחות חולקו לשני חלקים בדגמי מכוניות מסוימים – כאלה שמצוידים במערכות בטיחות מקוריות ה"יודעות" לבלום את הרכב ולהסיט את ההגה בשעת הצורך, וכאלה שאינם מצוידים במערכות.

בין היתר, במבחן הריסוק נבחנו שני דגמים חדשים של קיה, המשווקים בישראל ללא מערכות בטיחות מקוריות. כך, לפי עיקרי המבחן, קיה פיקנטו קיבלה ציון בטיחות גרוע של שלושה כוכבי ריסוק בגרסה ללא מערכות בטיחות מקוריות. בגרסה המצוידת במערכות בטיחות מקוריות נקבע כי הציון הוא ארבעה כוכבים. קיה ריו קיבלה גם היא ציון גרוע של שלושה כוכבים במבחן הריסוק בגרסה שאינה מצוידת במערכות הבטיחות המקוריות – וציון טוב של חמישה כוכבים בגרסה המצוידת במערכות.

לצידן נבחנו מספר דגמים חדשים שזכו כולם ללא יוצא מן הכלל בציון הבטיחות המרבי. מדובר במרצדס C קלאס קבריולה, אופל גרנדלנד X, פורד פיאסטה החדשה, ג'יפ קומפאס, רנו קולאוס, מאזדה CX5 וגם אופל אמפרה החשמלית.

קיה פיקנטו, צילום: עמית שעל קיה פיקנטו | צילום: עמית שעל קיה פיקנטו, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות