אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלה המדינות הכי ידידותיות לזרים שעובדים בהן; איפה ישראל? צילום: ויקיפדיה

אלה המדינות הכי ידידותיות לזרים שעובדים בהן; איפה ישראל?

בחריין מדורגת ראשונה בסקר שכולל מיליוני עובדים וסטודנטים המתגוררים מחוץ לארץ הולדתם; ומי נמצאת בתחתית?

06.09.2017, 22:36 | שירות כלכליסט

המוניטין של ארה"ב כמקום טוב לחיות ולעבוד בו נמצא בצניחה חופשית: אחרי שנה שכללה את הבחירות בנובמבר האחרון שהסתיימו בניצחונו המפתיע של טראמפ, המדינה ירדה משמעותית בדירוג המקומות הטובים ביותר לחיות בהם כמהגרי עבודה.

קראו עוד בכלכליסט

ארה"ב הידרדרה ב-17 מקומות לעומת השנה שעברה, והיא מדורגת במקום ה-43 בדירוג של 65 מדינות על ידי 13 אלף מהגרי עבודה מ-166 מדינות ברחבי העולם. היא נמצאת כעת מקום אחד בלבד מעל ישראל, שירדה ב-8 מקומות מהשנה שעברה ודורגה במקום ה-44.

סקר The Expat Insider נערך בכל שנה על ידי InterNations, רשת המייצגת 2.8 מיליון מהגרי עבודה שבסיסה במינכן. מטרת הדירוג היא ללכד את הדעות והתפיסות של מיליוני מנהלים, עובדים מיומנים, סטודנטים ופנסיונרים שמתגוררים מחוץ לארץ הולדתם.

לפי ההערכות, כיום חיים בעולם בסביבות 50 מיליון אנשים שעובדים במדינות זרות. המספר הזה צפוי לעלות ל-60 מיליון בחמש השנים הבאות. הדירוג מתבסס על 40 גורמים המשפיעים על חווית העובדים, החל מחיי המשפחה ועד ליוקר המחייה והביטחון האישי.

ישראל, כאמור, מסתפקת במקום ה-44, בעיקר בשל דירוגים נמוכים בקטגוריות הביטחון והפיננסים, עד כדי כך שהיא הוגדרה כמדינה בעלת יוקר המחייה הגבוה ביותר בקרב 65 המדינות שדורגו, ובמקום ה-64 בתת הקטגוריה שהתייחסה למצב הפיננסים האישי של העובדים.

ישראל (מימין) דורגה כמדינה הכי יקרה, וייטנאם הכי זולה, צילומים: ויקיפדיה , בלומברג ישראל (מימין) דורגה כמדינה הכי יקרה, וייטנאם הכי זולה | צילומים: ויקיפדיה , בלומברג ישראל (מימין) דורגה כמדינה הכי יקרה, וייטנאם הכי זולה, צילומים: ויקיפדיה , בלומברג

מקום נמוך נוסף קיבלה ישראל בתת הקטגוריה "שלווה" בתוך קטגוריית הביטחון, גם בה דורגה במקום ה-64 מתוך 65. מנגד, שוויץ הוכתרה למדינה הבטוחה ביותר.

המדינה שנבחרה כטובה ביותר בדירוג הכללי היא בחריין, שהוגדרה על ידי העובדים כמקום טוב לעבוד ולגדל בו משפחה. בחריין עקפה את שכנותיה למפרץ הפרסי כמו כווית, סעודיה וקטאר, שדורגו בעשירייה התחתונה.

המדינה שזכתה לניקוד הגרוע ביותר היא יוון, זאת על רקע המשבר הכלכלי המתמשך במדינה. כווית, ניגריה, ברזיל, סעודיה ואיטליה מדורגות גם כן בתחתית, מיד לפני יוון.

מימין: בחריין, המקום הכי טוב עבור מהגרי עבודה; יוון, המקום הכי גרוע עבורם, צילומים: ויקיפדיה , בלומברג מימין: בחריין, המקום הכי טוב עבור מהגרי עבודה; יוון, המקום הכי גרוע עבורם | צילומים: ויקיפדיה , בלומברג מימין: בחריין, המקום הכי טוב עבור מהגרי עבודה; יוון, המקום הכי גרוע עבורם, צילומים: ויקיפדיה , בלומברג

אוסטרליה, שדורגה בעשירייה הראשונה בשנה שעברה, רשמה את ההידרדרות החדה ביותר השנה, ונאלצה להסתפק במקום ה-34, בעקבות ירידה בניקוד בקטגוריות אפשרויות קריירה ואיזון בין העבודה והחיים הפרטיים. לעומת זאת, דנמרק נבחרה לבעלת האיזון הטוב ביותר בין העבודה והחיים הפרטיים, כשביפן, שבה יש תופעה של אנשים המתים מעומס יתר בעבודה, האיזון הגרוע ביותר.

המדינה שדורגה במקום הגבוה ביותר בקטגוריית אפשרויות בילוי היא ספרד, המדינה שדורגה במקום הנמוך ביותר בקטגוריה היא כווית.

אפשרויות הבילוי בספרד (משמאל) דורגו כטובות ביותר, ובכווית (מימין) כגרועות ביותר אפשרויות הבילוי בספרד (משמאל) דורגו כטובות ביותר, ובכווית (מימין) כגרועות ביותר אפשרויות הבילוי בספרד (משמאל) דורגו כטובות ביותר, ובכווית (מימין) כגרועות ביותר


 

קוסטה ריקה דורגה שנייה בדירוג הכללי לאחר שנבחרה כמדינה שהכי קל בה למצוא חברים חדשים, אחריה מקסיקו וטייוואן, שנפלה למקום הרביעי אחרי שבשנה שעברה דורגה ראשונה. פורטוגל סוגרת את החמישייה הראשונה של המדינות הטובות ביותר.

פינלנד אמנם דורגה רק במקום ה-21 בדירוג הכללי, אך היא נבחרה ראשונה בכל הקשור לאיכות החינוך. המדינה שדורגה במקום הנמוך ביותר באיכות החינוך היא יוון.

החינוך בפינלנד (מימין) דורג כטוב ביותר; ביוון (משמאל) דורג כגרוע ביותר החינוך בפינלנד (מימין) דורג כטוב ביותר; ביוון (משמאל) דורג כגרוע ביותר החינוך בפינלנד (מימין) דורג כטוב ביותר; ביוון (משמאל) דורג כגרוע ביותר

בדומה לארה"ב, שהידרדרה בשל תוצאות הבחירות, גם בריטניה נפלה בדירוג לאחר משאל העם על הברקזיט, והיא מדורגת כעת במקום ה-54 לאחר שירדה 21 מקומות. כמחצית מהעובדים שהשתתפו בסקר טענו שבבריטניה יש גישה חיובית כלפי מהגרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
בלבול מוח אחד גדול
תלוי מאיזה לאום אתה ובאיזו מדינה אתה עובד. תלוי מה מרקם האוכלוסין של אותה מדינה מבחינה סוציו אקונומית, דתית, פוליטית וכו וכו תלוי אם מדובר במדינה מתפתחת או מפותחת. תלוי בתפקיד שגוייסת באותה מדינה ועוד הרבה גורמים תלויים.... מה שלא ברור זה, כל כך הרבה כתיבה מפוזרת בכתבה שאין שום קשר בין הדברים. חשבתם אולי לצרף לינק למחקר עצמו?
הראל  |  11.09.17
לכל התגובות