אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
11% מתלונות הציבור נגד הבנקים ב-2016 נמצאו מוצדקות צילום: עמית שאבי

11% מתלונות הציבור נגד הבנקים ב-2016 נמצאו מוצדקות

בבנק ישראל מציינים כי שיעור התלונות המוצדקות הנמוך יחסית נובע, בין היתר, מכך שמחלוקות רבות נפתרות כעת במישרין בין הלקוח והבנק עצמו

06.09.2017, 23:33 | רעות שפיגלמן
בשנת 2016, טופלו ביחידה לפניות הציבור בבנק ישראל מעל 5,300 תלונות ופניות שהוגשו. בדומה ל-2015, כ-11% (שהן כ-100) מהתלונות שהפיקוח על הבנקים הכריע בהן נמצאו כמוצדקות, כך עולה מסקירה שפרסם היום בנק ישראל.

התלונות נוגעות לארבעה נושאים עיקריים: סגירת סניפים וצמצום עמדות טלר, פתיחת חשבון עובר ושב ללקוחות בעלי קשיים כלכליים, פניות לקוחות לאיתור חשבונות ומענה לצרכים של אוכלוסיות מוחלשות או בעלות צרכים מיוחדים.

בבנק ישראל מציינים כי שיעור התלונות המוצדקות הנמוך יחסית נובע, בין היתר, מכך שמחלוקות רבות נפתרות כעת במישרין בין הלקוח והבנק עצמו (ולא מועברות לפיקוח על הבנקים). בהתאם לעקרונות חדשים, בשנה שחלפה נדרשים הבנקים וחברות כרטיסי האשראי לברר את תלונות הציבור ולהשיב עליהן בתוך 45 ימים, באמצעות נציבי תלונות הציבור.

המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר: "אני רואה חשיבות רבה בשירות הניתן לציבור ובמתן מענה מיטבי ללקוח לשם קיומה של מערכת בנקאות הוגנת, יציבה ויעילה. לקוחות שיש להם שאלות או תלונות מוזמנים לפנות לנציב פניות הציבור בבנק או בחברת כרטיסי האשראי שלהם, ואם לא קיבלו מענה מספק בתוך 45 ימים, הם מוזמנים לפנות ליחידה לפניות הציבור בפיקוח על הבנקים- לנו יש את הנכונות לסייע ואת הכלים והסמכות לכך".

חדוה בר, צילום: עמית שאבי חדוה בר | צילום: עמית שאבי חדוה בר, צילום: עמית שאבי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות