אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזרחי טפחות ילווה 190 מיליון שקל לרכישת בניין בנק לאומי צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

מזרחי טפחות ילווה 190 מיליון שקל לרכישת בניין בנק לאומי

המימון יוענק לקנדה ישראל ואקרו נדל"ן, לאחר שלאומי מכר להן את הסניף המרכזי שלו בתל אביב תמורת 227 מיליון שקל ושוכר אותו מהן

07.09.2017, 07:24 | גולן חזני

בנק מזרחי טפחות בניהולו של אלדד פרשר יעניק מימון של 190 מיליון שקל לקנדה ישראל ואקרו נדל"ן לרכישת בניין בנק לאומי, כך נודע ל"כלכליסט".  בתחילת יוני מכר בנק לאומי לאקרו וקנדה ישראל את הסניף המרכזי שלו בתל אביב, בצומת הרחובות הרצל ויהודה הלוי, תמורת 277 מיליון שקל.

בעקבות המכירה רשם הבנק רווח של 260 מיליון שקל לפני מס. ההלוואה היא הלוואת "בולט" (הקרן תוחזר במלואה בתום שלוש שנים) עם תשלומי ריבית שוטפים, שאותם יממנו הרוכשים בין השאר מתשלומי השכירות שיעביר להם בנק לאומי.

קראו עוד בכלכליסט

קנדה ישראל נשלטת בידי ברק רוזן ואסי טוכמאייר ואקרו נדל"ן היא בבעלות צחי ארבוב, אילן קפון וזיו יעקובי. הרוכשים יממנו מהונם האישי את יתרת הסכום, בסך 87 מיליון שקל. הרוכשים שילמו ללאומי בעת החתימה כ־42 מיליון שקל. סכום נוסף של 166 מיליון שקל ישולם ללאומי עד 1 בדצמבר כנגד מסירת החזקה בקרקע, והיתרה בסך 69 מיליון שקל תשולם עד 31 באוגוסט 2018.

הבנק ימשיך לשכור את המבנה עד דצמבר 2020, ועד אז יפעיל את הסניף וייערך להעברתו. בניין הסניף המרכזי של הבנק ממוקם על מגרש בשטח 1.6 דונם בשטח בנוי של כ־7,500 מ"ר המשמשים כמשרדים וסניף בנק. בכוונת הרוכשים לקדם תוכנית חדשה על השטח, להרוס את הבניין הנוכחי ולבנות מגדל משרדים ומגורים במקומו. במקום תב"ע מאושרת לכ־30 אלף מ"ר לתעסוקה ומגורים.

בניין בנק לאומי הרצל פינת יהודה הלוי תל אביב, צילום: עמית שעל בניין בנק לאומי הרצל פינת יהודה הלוי תל אביב | צילום: עמית שעל בניין בנק לאומי הרצל פינת יהודה הלוי תל אביב, צילום: עמית שעל

לקנדה ישראל מדובר בעסקה שלישית עם בנק לאומי בשנה וחצי האחרונות. קודם לכן רכשה החברה את הבניין ברחוב אחד העם 13 בתל אביב - בשטח של 7,000 מ"ר – ב־77 מיליון שקל; וכן רכשה את בניין בנק לאומי בשיכון ל' בתל אביב ב־20 מיליון שקל. בסך הכל מדובר בעסקאות של כ־400 מיליון שקל של החברה עם בנק לאומי בשנה וחצי האחרונות.

לאומי עשוי לקבל תמורה נוספת בסך 7.7 מיליון שקל מהרוכשות אם הן יממשו את אופציית המכר שלפיה יוכלו לחייב את לאומי, עד 31 במארס 2018, למכור להן זכויות בנייה שעשויות להיות קיימות בחלקה שנמצאת במתחם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות