אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורנה בנאי: "בתעצומות נפש זוהר יעקובסון מונעת מאחרים את הכאב שעברה" צילום: תומי הרפז

אורנה בנאי: "בתעצומות נפש זוהר יעקובסון מונעת מאחרים את הכאב שעברה"

בנאי, שחקנית וקומיקאית: "השנה חוויתי אובדן קשה, את הכאב של לאבד אח ואת הצורך לקום בבוקר ולפעול. היכולת של זוהר לפעול כך אחרי שאיבדה את בתה אינה מובנת מאליה"

12.09.2017, 09:36 | דיאנה בחור ניר

זוהר, הסוכנת שלי, היא אשה נדירה שבוחרת בכל בוקר מחדש להפיץ אור לעולם. היא ייסדה לפני ארבע שנים את מרכז טל, על שם בתה המקסימה, שנפטרה מסרטן בגיל 26. טל היתה סטודנטית לרפואה סינית ולימדה אותי על חמלה, זכויות אדם ובעלי חיים. היא ביקשה שיראו את המטופל כאדם חולה ולא כמחלה.

זוהר יעקובסון, סוכנת אמני במה, מהמובילות בארץ. בת 63, צילום: תומי הרפז זוהר יעקובסון, סוכנת אמני במה, מהמובילות בארץ. בת 63 | צילום: תומי הרפז זוהר יעקובסון, סוכנת אמני במה, מהמובילות בארץ. בת 63, צילום: תומי הרפז

"מטרת המרכז היא לשנות את תרבות הטיפול בסרטן באמצעות פעולה בשני ערוצים מקבילים: רפואה קלינית ורפואה משלימה. המרכז יושב בתוך המכון האונקולוגי בשיבא, אבל גם מספק המון סוגי טיפולים אלטרנטיביים, למשל שיאצו ודיקור, ומעניק תמיכה ואלפי טיפולים בשנה לצעירים ומבוגרים.

אורנה בנאי, שחקנית וקומיקאית. בת 50  , צילום: יונתן בלום אורנה בנאי, שחקנית וקומיקאית. בת 50 | צילום: יונתן בלום אורנה בנאי, שחקנית וקומיקאית. בת 50  , צילום: יונתן בלום

"השנה השיקה זוהר עם חברת התרופות MSD מיזם ששמו 'חלאס־סרטן', שמטרתו להעלות לסדר היום את הצורך בבידול הצרכים של חולים צעירים. המערכת הרפואית נחלקת לילדים ומבוגרים, ולצעירים חולי סרטן אין בית. לוואקום הזה נכנסה זוהר, הקימה פורטל שמרכז את כל המידע הדרוש להם והזכויות שמגיעות להם, ובעקבותיו פתחה קבוצת פייסבוק שמאגדת 14 אלף איש ונהפכה לבמה מרכזית שמעניקה קהילה ותקווה. היא אפילו הצליחה להשפיע על קובעי המדיניות בממשלה.

"היכולת של זוהר לפעול אחרי אובדן כל כך קשה אינה מובנת מאליה. גם אני חוויתי השנה אובדן קשה, את הכאב של לאבד בשר מבשרך, ואת הצורך לקום בבוקר ולפעול כדי למזער סבל של אחרים. בשביל זה צריך תעצומות נפש, ולזוהר יש אותן בענק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות