אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-FBI חוקרת אם אובר ריגלה אחרי נהגי המתחרה ליפט

ה-FBI חוקרת אם אובר ריגלה אחרי נהגי המתחרה ליפט

בין השאר, לפי החשד, אובר יצרה בשנים 2014-2016 חשבונות משתמשים מזויפים באפליקציית ליפט - ששימשו למעקב אחרי הנהגים

08.09.2017, 17:08 | רפאל קאהאן

הבולשת האמריקאית (ה-FBI) פתחה בחקירה נגד אובר בפרשת Hell, במסגרתה השתמשה החברה, לפי החשד, באמצעים לא חוקיים כדי לשבש את פעילות המתחרה ליפט ולרגל אחריה.

החקירה תנוהל על ידי משרדי ה-FBI בניו יורק, שם, לפי החשד, נקטה אובר את מרבית הצעדים הלא חוקיים, שכללו בין היתר יצירת חשבונות משתמשים מזויפים באפליקציית ליפט ששימשו לרגל ולשיבוש הפעילות שלה.

לפי החשד, אובר הקימה פרופילים פיקטיביים באפליקציה המתחרה והשתמשה בהם כדי לזמן נהגים של ליפט למקומות שונים ברחבי העיר. כך היא יכלה לנתח את התמחור הדינמי של ליפט למסלולים מסוימים ולהציע מחיר נמוך יותר. השיטה גם אפשרה לזהות היכן נמצאים נהגי המתחרה בכל רגע נתון ולעבות את מערך המכוניות שלה באזור.

זאת ועוד, אובר, לפי החשד, גם השתמשה במערכת כדי לזהות נהגים שסיפקו שירות הסעות בשתי האפליקציות במקביל, ויכלה כך להציע להם תמריץ כספי על מנת שיעבירו את הנסיעה אליה.

על פי הדיווחים השיטה הזו הייתה בשימוש בין השנים 2014 ל-2016 וחוסלה בסוף שנה שעברה לאחר שהחלו לעלות עדויות עליה בתקשורת.

אובר עברה מסכת של חקירות ושערוריות שהביאו את דירקטוריון החברה לפטר את המנכ"ל שלה טראוויס קלאניק. החברה גם מסובכת בתביעה חמורה של גוגל שמאשימה אותה בגניבת קניין רוחני זאת בעקבות רכישת הסטארט-אפ Otto. בנוסף היא ספגה סדרה של תביעות שנוגעים לתנאי ההעסקה - בין היתר הואשמה באי מניעת הטרדות מיניות וכן במדיניות אפליה כלפי העסקת מיעוטים. לפני כשבועיים הודיעה אובר על מינויו של מנכ"ל חדש במקום קלאניק, דארה קוסרשאהי, שכיהן עד כה כמנכ"ל אתר התיירות אקספדיה.

אובר, צילום: Simon Dawson אובר | צילום: Simon Dawson אובר, צילום: Simon Dawson

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות