אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביין קפיטל העלתה הצעתה לחטיבת השבבים של טושיבה - 22 מיליארד דולר צילום: יצרן

ביין קפיטל העלתה הצעתה לחטיבת השבבים של טושיבה - 22 מיליארד דולר

הקרב על החטיבה הנחשקת הולך ומתחמם, לאחר שההצעה האחרונה עמדה על 18 מיליארד דולר; ההערכה כעת היא שההצעה החדשה תוציא את ווסטרן דיגיטל מהמירוץ

09.09.2017, 11:49 | רפאל קאהאן
קבוצת המשקיעים בהובלת ביין קפיטל וענקית השבבים הקוריאנית SK Hynix העלו את הצעתם לרכישת חטיבת השבבים של טושיבה לכ-22.3 מיליארד דולר. ההצעה הקודמת עמדה על כ-18 מיליארד דולר. הקבוצה העלתה את הרף לאור הניסיונות של קבוצה מתחרה בהנהגת ווסטרן דיגיטל להשוות את ההצעה הקודמת. ההצעה החדשה ככל הנראה תוציא את ווסטרן דיגיטל מהמירוץ.

קראו עוד בכלכליסט

בעיה נוספת שעלתה בהצעתה של ווסטרן דיגיטל מתייחסת לכך שהחברה עשויה להיתקל בבדיקת הגבלים עסקיים מתמשכת, מה שעשוי להאט את תהליך המכירה. גם קבוצה בהובלת פוקסקון (הון היי) נמצאת במירוץ אך על פי ההערכות סיכוייה לא גבוהים בגלל הקשרים שלה עם גורמים סיניים שממשלת יפן מעוניינת לחסום. כל שלוש הקבוצות המתחרות זוכות לתמיכה של אפל.

מנכ"ל טושיבה צונאקווה, צילום: רויטרס מנכ"ל טושיבה צונאקווה | צילום: רויטרס מנכ"ל טושיבה צונאקווה, צילום: רויטרס

ההצעה של ביין קפיטל תמומן על פי המתווה הבא: ביין ו-SK Hynix יעמידו כ-5.25 מיליארד דולר; אפל תעביר כ-3 מיליארד דולר; טושיבה עצמה תשקיע כ-2.3 מיליארד דולר ושאר השותפים שכוללים בנקים, חברות טכנולוגיה ומשקיעים יפניים יעמידו לרשות הקבוצה כ-5.5 מיליארד דולר בסך הכל. ביין תקבל לידיה 49.9% מזכויות ההצבעה, טושיבה תקבל 40% והחברות היפניות יקבלו 10.1%, כך על פי דיווח של סוכנות רויטרס היום (שבת). זאת ועוד, הקבוצה התחייבה להשקיע כ-2 מיליארד דולר בתשתיות הייצור של החטיבה.

טושיבה מעוניינת לסגור את העסקה בהקדם על מנת לממן את הפסדי חטיבת האנרגיה הגרעינית שלה ווסטינגהאוז הנמצאת בהליכי פשיטת רגל. על פי דיווח מאתמול (ו') ווסטרן דיגיטל ביקשה לגייס כ-500 מיליון דולר נוספים לטובת העסקה מאפל וזאת בתמורה לצמצום מעורבותה בקבוצת הרכישה שלה. במקביל החברה הציעה להגדיל את מעורבותה במיזם המשותף שלה עם טושיבה שעבר טלטלות רבות לאחר שהחליטה להתחרות על רכישת חטיבת השבבים.

העלייה בביקוש לשבבי זיכרון פלאש שטושיבה מתמחה בייצורם הביאה לעניין רב ברכישת החטיבה מצד גורמים רבים בעולם הטכנולוגיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות