אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אווה מדז'יבוז': "מרסל מוסרי לא נרתעת ממשמיצים. כך בדיוק עושים שינוי חברתי" צילום: תומי הרפז, צולם במסעדת קוואטרו

אווה מדז'יבוז': "מרסל מוסרי לא נרתעת ממשמיצים. כך בדיוק עושים שינוי חברתי"

יו"ר הרשות השנייה: "כל אחת שחורגת מסטנדרט המשקל המקובל זוכה לכבוד המפוקפק לככב בפוסטים מרושעים, אבל מרסל בחרה להגיב ברגישות ובחוכמה"

12.09.2017, 09:32 | רותה קופפר
"הקונספט היה מקורי ואפילו אמנותי: סופרים ומשוררים כותבים ומקריאים שירי הלל לגבינה לבנה בפרסומת טלוויזיה. על המסך נראתה מרסל, סופרת צעירה מוכשרת, מעניינת ואושיית רשת מוכרת. אבל כל אלה לא היו חשובים כמובן. מה שחשוב היה רק המשקל שלה. למחרת כבר סערו הפוסטים ברשתות החברתיות. 'מקרה עצוב של התמכרות לאוכל', כתבה מישהי ולא שכחה לספר איך 'מוסרי עשתה בעברה דיאטה ורזתה והיתה מאושרת, ועכשיו היא שוב שמנה'. טרגדיה של ממש.

מוסרי כמובן אינה הקורבן הראשון לשמנופוביה, לדיון הציבורי הגס והלא רלבנטי על גופו של אדם, של אשה. כל אחת שחורגת מסטנדרט המשקל המקובל זוכה לכבוד המפוקפק לככב בפוסטים מרושעים. שאלו את קרין גורן, אלמה דישי או שני קליין, למשל.

מימין אווה מדז מימין אווה מדז'יבוז', יו"ר הרשות השנייה. מנובמבר ראש הרשות לקידם מעמד האשה, בת 46. משמאל - מרסל מוסרי, סופר, פובליציסטית ושדרנית רדיו. בת 27 | צילום: תומי הרפז, צולם במסעדת קוואטרו מימין אווה מדז

"אבל מרסל, כמו קרין גורן לפניה שקיבלה את המתקפות בהומור, בחרה להגיב ברגישות ובחוכמה. היא לא אפשרה להחליש אותה, אלא להעצים אותה, והראתה שהחיים ממשיכים והעשייה מתגברת. ליוזמת הפוסט המרושע היא ענתה בעמוד שלה: 'כשכתבת אתמול שאני מכורה לאוכל, שיקרת. כי אני מכורה להרבה דברים, אבל לא לאוכל (...) כותבת הפוסט היקרה, מה אאחל לך? (...) אולי שתצליחי, מתישהו, אל תמהרי! למצוא בלבך, מעט התמכרות לאהבה'.

"על המסכים שלנו אין כמעט נשים מלאות. לא בפוליטיקה, לא בכלכלה, לא בעיתונות. וכך בדיוק עושים שינוי חברתי ותודעתי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות