אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייאקס דורשת שינוי בשוק ההעברות: השחקנים הצעירים נפגעים צילום: אי פי איי

אייאקס דורשת שינוי בשוק ההעברות: השחקנים הצעירים נפגעים

אדווין ואן דר סאר, השוער לשעבר של נבחרת הולנד ומנצ'סטר יונייטד, המכהן כיום כמנכ"ל הקבוצה, דורש לשנות את מערכת ההשאלות האירופית, שפוגעת לדבריו בהתקדמות של השחקנים הצעירים לעבר ההרכב הפותח

10.09.2017, 16:14 | שירות כלכליסט
אדווין ואן דר סאר, השוער לשעבר של נבחרת הולנד ומנצ'סטר יונייטד, המכהן כיום כמנכ"ל אייאקס, אומר שיש לפעול בנוגע למערכת ההשאלות האירופית, שלדבריו פוגעת בהתקדמות של השחקנים הצעירים לעבר ההרכב הפותח.

קראו עוד בכלכליסט

קספר דולברג. יעזוב להיות מושאל?, צילום: רויטרס קספר דולברג. יעזוב להיות מושאל? | צילום: רויטרס קספר דולברג. יעזוב להיות מושאל?, צילום: רויטרס

אייאקס מצאה את עצמה העונה בעמדה נדירה שבה היא לא משתתפת באף תחרות אירופית - חמישה חודשים לאחר שהעפילה לגמר הליגה האירופית.

זוהי אכזבה גדולה לואן דר סאר, אך הוא אומר שהתמונה הגדולה יותר קשורה לקושי להחזיק בכישרונות העולים. "אנחנו מועדון שמעניק לשחקנים צעירים הזדמנות, אך לפעמים הם מעדיפים לעבור לקבוצה גדולה יותר שמציעה להם חוזה גדול יותר, אך אז הם מושאלים לקבוצה קטנה יותר וכמעט ולא עולים בהרכב הפותח של הקבוצה שרכשה אותם", אמר בראיון ל-BBC.

צ'לסי היא אחת משורה של קבוצות בכירות רבות שמנצלות את מערכת ההשאלות. היא השאילה העונה 35 שחקנים. מנצ'סטר סיטי פועלת בצורה דומה, והבעלים, סיטי פוטבול גרופ, משתמשת בקבוצה האחרונה שרכשה, ז'ירונה הספרדית לשם כך, ובכך הם מעבירים את הנושא לתחום העסקי.

"אנחנו צריכים ביחד עם אופ"א ופיפ"א לנסות למצוא פתרון טוב", הוסיף ואן דר סאר. "עלינו לנסות להגיע לייצב סיטואציה שמתקדמת בכיוון הלא נכון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות