אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינדיגוגו: כל יזם שייפר הבטחות לקהל יסתבך עם גובי חובות

אינדיגוגו: כל יזם שייפר הבטחות לקהל יסתבך עם גובי חובות

אתר גיוס ההמונים מאס בהונאות ובמיזמים כושלים שלא מחזירים לתורמים את כספם; מעתה, כל פרויקט יחויב להציג לתורמים עדכונים תקופתיים על פעילותו ולהשיב להם את כספם אם ייכשל. בנוסף, יהיו היזמים חשופים לפעולת סוכנויות גבייה אמריקאיות, שנוטות להיות אגרסיביות ומאיימות

10.09.2017, 12:31 | יואב סטולר
אתר גיוס ההמונים אינדיגוגו (Indiegogo) משנה את כללי ההתקשרות בין היזמים למשקיעים - כך דווח באתר The Verge. מעתה, תחול על המפתחים חובת דיווח חודשית בה יציגו בפני הגולשים תמונת מצב עדכנית של המיזם.

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן, דרישה נוספת שהציבו באתר הבינלאומי כדי להגן על המשקיעים ולקבע את זכותם להליך שקוף היא הצגת השלב בו נמצאים המגייסים בתחילת ההשקעה. כך יידעו הגולשים בוודאות האם מדובר ברעיון ראשוני בלבד, או במוצר שבדרכו לייצור המוני.

אתר אינדיגוגו אתר אינדיגוגו אתר אינדיגוגו

באינדיגוגו מתכוונים לפעול ביד קשה עם קו ענישה ממשי כלפי יזמים שלא יעמדו בדרישות. הם יוסרו מהאתר, ההון שצברו יועבר לידי התורמים ואינדיגוגו אף שומרת את הזכות לפנות לסוכנויות גבייה כדי להשיב חובות שלא יוחזרו. הצהרת כוונות שכזו אינה עניין של מה בכך עבור אותם העוברים על כללי השימוש, משום שסוכנויות הגבייה בארצות הברית הינן בעלות מוניטין מפחיד במיוחד לצד זכויות ויכולות נרחבות בתחומי המעקב, הבילוש ואף היתרים להפעיל כוח כדי לעכב את החבים המסרבים לשלם את החוב.

קו תקיף זה נועד להעניק לציבור המשקיעים באתר תחושת אמינות, כשזה מתעדף את זכויותיהם לשקיפות ודיווח שוטף. כך מקווים באינדיגוגו להשיג דימוי אמין יותר, מה שיוכל למשוך תורמים ומשקיעים שתופסים כיום את אתרי גיוס ההמונים כפלטפורמה בלתי יציבה, ובה שיעור גבוה של הונאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות