אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה הקפיאה לדוד שרן דירה ברחובות; תחלט לו 100 אלף שקל

פרשת הצוללות

המשטרה הקפיאה לדוד שרן דירה ברחובות; תחלט לו 100 אלף שקל

המשטרה חושדת שזהו הסכום שמנהל לשכת רה"מ לשעבר קיבל כשוחד מעד המדינה מיקי גנור בפרשת הצוללות. על פי החשד, שרן הדליף לנציג טיסנקרופ מכרזים בתחום הרכש הביטחוני ומידע על יחסי הכוחות בקבינט

10.09.2017, 12:58 | תומר גנון

פרשת הצוללות וכלי השייט: מנהל לשכת ראש הממשלה לשעבר, דוד שרן, יעביר 100 אלף שקלים לקרן החילוט במשרד המשפטים ויוטל צו עיקול על דירה בבעלותו ברחובות. כך עולה מהסדר לשחרור חשבונות הבנק של שרן שהוקפאו על ידי המשטרה עם מעצרו.

קראו עוד בכלכליסט

גובה הסכום שיעביר לקרן החילוט שרן - המיוצג על ידי עו"ד איתן מעוז - נגזר מהסכום שהמשטרה מייחסת לו כקבלת שוחד מעד המדינה מיקי גנור. הקפאת הדירה היא על מנת להבטיח את הקנסות שיוטלו עליו במידה ויוגש נגדו כתב אישום והוא יורשע.

דוד שרן, צילום: עמית שעל דוד שרן | צילום: עמית שעל דוד שרן, צילום: עמית שעל

על פי החשד שרן הדליף במסגרת תפקידו לגנור, נציג טיסנקרופ הגרמנית, מידע על מכרזים בתחום הרכש הביטחוני, וכן מה היו יחסי הכוחות והצבעות השרים בקבינט המדיני-הביטחוני שקשורת אליהם.

ככל הנראה המידע שהדליף שרן לגנור, שאיתו היה ביחסי חברות, היה במטרה לסייע לנציג טיסנקרופ לקדם עסקה שבמסגרתה ירכשו ספינות הגנה על אסדות הגז מהתאגיד הגרמני. העסקה נחתמה לאחר שבוטל מכרז בנושא שפורסם בשנת 2014, ובו התחרו חברות מדרום קוריאה, איטליה וספרד.

בתמורה למידע הרגיש שהעביר שרן לגנור, כך החשד, הוא קיבל ממנו עשרות אלפי שקלים באמצעות מתווכים - היועצים האסטרטגיים צחי ליבר ונתי מור המקורבים אליו. כדי להסוות את קבלת הכספים חתם גנור על הסכם ייעוץ פיקטיבי מול השניים והעביר לחשבון הקשור אליהם כ-100 אלף שקלים.

מתוך כספים אלה, כך סיפר ליבר לדברי סנגורו יאיר רגב לחוקרי המשטרה בדיון שנערך בבית המשפט ביום חמישי, הועברו עשרות אלפי שקלים לשרן על ידי ליבר. המשטרה מייחסת לשרן ביצוע עבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים וקשירת קשר לביצוע פשע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות