אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכירה פומבית לצדקה: פרארי  קבעה מחיר שיא למכונית חדשה צילום: RM Sotheby's

מכירה פומבית לצדקה: פרארי קבעה מחיר שיא למכונית חדשה

המכונית מדגם אפרטה (Aperta) שעוד לא נבנתה, נמכרה עבור מחיר הכפול מכפי שהעריכו המארגנים. המכונית תכלול עור שחור, תפרים אדומים ופאנלים מסיב פחם שחור. המכונית הזו תהיה המכונית מספר 210 והאחרונה מדגם אפרטה המיוצרת. ומה המחיר?

10.09.2017, 13:57 | שירות כלכליסט
מכונית פרארי נמכרה במחיר שיא של 8.3 מיליון יורו (10 מיליון דולר) במכירה פומבית שהכנסותיה מיועדות לצדקה. זהו הסכום הגבוה ביותר אי פעם שמכונית מהמאה ה-21 השיגה במכירה פומבית.

המכירה התקיימה במפעל פרארי באיטליה לציון 70 שנה להיווסדות החברה ואורגנה על ידי RM סותבי'ס.

פרארי אפרטה , צילום: RM Sotheby פרארי אפרטה | צילום: RM Sotheby's פרארי אפרטה , צילום: RM Sotheby

המכונית מדגם אפרטה (Aperta) שעוד לא נבנתה, נמכרה במכירה ביום שבת עבור מחיר הכפול מכפי שהעריכו המארגנים, לאחר מלחמת מחירים שבה השתתפו לפחות 12 קונים פוטנציאלים. זהות הקונה לא נחשפה, אך הוא חזה רק בדגם דיגיטלי של המוצר הסופי לפני שביצע את הרכישה.

לאחר השלמתה, תרוסס המכונית בצבע אדום "ייחודי מסוגו". יצוירו לאורכה גם שני פסים לבנים. פנים המכונית תכלול עור שחור, תפרים אדומים ופאנלים מסיב פחם שחור. המכונית הזו תהיה המכונית מספר 210 והאחרונה מדגם אפרטה המיוצרת.

"מעולם לא הייתה מכונית פרארי אחרת שציפו כל כך לבואה או שהייתה מתקדמת כל כך מבחינה טכנולוגית", נמסר מסותבי'ס.

10 מיליון הדולר ששילמו עבור המכונית יתרמו במלואם לעמותת Save the Children שעוסקת במטרות חינוכיות עבור ילדים ברחבי העולם. התרומה הזו לצדקה היא אחת הסיבות לתג המחיר הגבוה של המכונית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות