אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת רמי לוי: ראש המועצה שעוכב הבוקר לחקירה הוא יורם שמעון צילום: רפי קוץ

פרשת רמי לוי: ראש המועצה שעוכב הבוקר לחקירה הוא יורם שמעון

המשטרה מייחסת ללוי ולשמעון, ראש מועצת מבשרת ציון, עבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. השניים שוחררו למעצר בית; במסגרת הפרשה נחקרו איש עסקים נוסף ומנהל עיתון מקומי

10.09.2017, 16:26 | תומר גנון

ראש המועצה שעוכב הבוקר (א') לחקירה הוא יורם שמעון, ראש מועצת מבשרת ציון.

המשטרה מייחסת לשמעון ביצוע עבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים. במסגרת הפרשה עוכב הבוקר לחקירה גם איש העסקים רמי לוי, ובמקביל נחקרו מנהל עיתון מקומי ואיש עסקים נוסף.

יורם שמעון, צילום: רפי קוץ יורם שמעון | צילום: רפי קוץ יורם שמעון, צילום: רפי קוץ

על פי החשד, לוי העסיק את אשתו כמנהלת השיווק של קניון מבשרת שבבעלותו, ואת מנהל מטה הבחירות שלו מינה למנכ"ל. בתמורה, כך החשד, פעל שמעון להפחית היטל השבחה בגובה 21 מיליון שקלים שהוטל על הקניון. כמו כן, אפשר שמעון לקניון לעשות שימוש בשטח ציבורי כחניון פרטי של הקניון.

רמי לוי וקניון מבשרת שבבעלותו, צילום: אוראל כהן, יואב דודקביץ רמי לוי וקניון מבשרת שבבעלותו | צילום: אוראל כהן, יואב דודקביץ רמי לוי וקניון מבשרת שבבעלותו, צילום: אוראל כהן, יואב דודקביץ

לוי שוחרר למעצר בית של שלושה ימים ושמעון למעצר בית של חמישה ימים תוך הפקדת ערבות של 50 אלף שקל. ראש המועצה הורחק ל-60 יום מהמועצה ונאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים בפרשה לתקופה זהה. כמו כן הוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ.

מסנגורו של ראש המועצה, עו"ד אורי קינן, נמסר: "אני סמוך ובטוח כי לאחר שהמשטרה תבצע מלאכתה נאמנה היא תגיע למסקנה כי במר שמעון לא דבק כל רבב".

עו"ד אורי קינן עו"ד אורי קינן עו"ד אורי קינן

מסנגורו של לוי, גדי טל, נמסר: "מר רמי לוי נחקר היום במשטרה, השיב ומסר הסברים לכל השאלות עליהן נשאל. עם תום חקירתו ישוב מר לוי לביתו. אנו סומכים על רשויות החקירה שתעשנה עבודתן נאמנה ותגענה למסקנה כי לא נפל רבב במעשיו של מר לוי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות