אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמי אפלבום נבחר למדען הראשי של משרד הכלכלה ויו"ר רשות החדשנות

עמי אפלבום נבחר למדען הראשי של משרד הכלכלה ויו"ר רשות החדשנות

בתפקידו הקודם שימש אפלבום כנשיא KLA טנכור ישראל המייצרת מערכות לבקרת תהליכי ייצור סמיקונדקטורים. על התפקיד התמודדו גם רן אחיטוב, שותף בקרן הון הסיכון מגמה ונצ'רס ואהוד גלר שותף בקרן הון הסיכון למדעי החיים מדיקה

11.09.2017, 09:19 | מאיר אורבך

ד"ר עמי אפלבום נבחר לתפקיד המדען הראשי של משרד הכלכלה ויו"ר רשות החדשנות. לאחר פרישתו של אביחסון מתפקיד יו"ר הרשות ומינויו של אהרון אהרון לתפקיד המנכ"ל הראשון של רשות החדשנות לטכנולוגיה החליט שר הכלכלה למנות את עמי אפלבום לתפקיד יו"ר הרשות.

בתפקידו הקודם שימש ד"ר עמי אפלבום כנשיא KLA טנכור ישראל המייצרת מערכות לבקרת תהליכי ייצור סמיקונדקטורים שהיא חברת בת של חברת KLA העולמית . החברה מעסיקה בישראל מאות עובדים במפעלה במגדל העמק. החברה העולמית נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 14 מיליארד דולר. על התפקיד התמודדו מולו רן אחיטוב, שותף בקרן הון הסיכון מגמה ונצ'רס ואהוד גלר שותף בקרן הון הסיכון למדעי החיים מדיקה.

ד"ר עמי אפלבום ד"ר עמי אפלבום ד"ר עמי אפלבום

לפני הבחירה באפלבום ניסה אלי כהן למנות לתפקיד את מקסין פסברג אשר בחרה לבסוף להישאר באינטל בתפקיד הקורץ של אחריות על המיזוג בין אינטל למובילאיי. על פי הערכות ניסה אלי כהן למנות גם שני בכירים נוספים מאינטל לתפקיד: מולי אדן ודדי פרלמוטר.

רשות החדשנות לטכנולוגיה החלה לפעול בתחילת 2016 כשהיא מחליפה את לשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה עם סמכויות נרחבות. מנכ"ל הרשות הראשון הוא אהרון אהרון מנכ"ל אפל ישראל לשעבר. יו"ר הרשות הוא גם המדען הראשי המשמש בשני התפקידים במקביל ומהווה את החיבור בין הרשות לממשלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות