אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: פייסבוק תיכנס לתחום הדייטינג צילום: Motherboard

דיווח: פייסבוק תיכנס לתחום הדייטינג

הרשת החברתית בוחנת באופן מצומצם ממשק דמוי טינדר, המאפשר למשתמשים להתכתב עם זרים. עדיין לא ידוע מתי יושק השירות והאם יכלול תכונות פרימיום - מקור רווח לא מבוטל - אך מהלך כזה יהווה איום קיומי על יישומי ההיכרויות

11.09.2017, 11:18 | יואב סטולר

פייסבוק מפתחת תכונת דייטינג שתשולב ברשת החברתית, כך דיווח אתר Motherboard. בגרסה שנבחנת בצפון אמריקה בקרב קהל מצומצם של גולשים, נחשף אלגוריתם שמציע למשתמשים חברים שונים, עם אפשרות להציע להם להיפגש.

קראו עוד בכלכליסט

אם שני הצדדים ירצו בכך, יועברו לממשק צ'ט מסנג'ר שיהיה קצוב בזמן. מדובר במבנה זהה לשל אפליקציית הדייטינג טינדר, שהפכה לאחרונה למכניסה ביותר באפסטור.

שירות ההיכרויות של פייסבוק, צילום: Motherboard שירות ההיכרויות של פייסבוק | צילום: Motherboard שירות ההיכרויות של פייסבוק, צילום: Motherboard

משתמשים קנדיים שקבלו גישה לתכונה החדשה במסגרת הניסוי דיווחו שלצד מפגשים עם זרים, היא מנסה לגרום למשתמשים להיפגש עם חברי פייסבוק שלהם, עמם אינם מתקשרים בתדירות גבוהה.

שירות ההיכרויות של פייסבוק, צילום: Motherboard שירות ההיכרויות של פייסבוק | צילום: Motherboard שירות ההיכרויות של פייסבוק, צילום: Motherboard

עוד לא ברור האם ברשת החברתית יאמצו את החידוש שהם בוחנים בימים אלו ומה יהיה שמו. עם זאת, לא מדובר בניסיון הראשון של פייסבוק בתחום ממשקי הדייטים. כך למשל בגרסאות המוקדמות של הרשת הייתה הפלטפורמה "Are you interested?" שהציעה גם אם חווית שימוש דומה, אם כי בתצורתו הישנה של האתר.

אם זו אכן תאומץ, לא תהיה זו ההעתקה היחידה של פייסבוק בשנים האחרונות. כך למשל אימצו בפייסבוק את הסטוריז של סנאפצ'ט, תכונה שהטמיעו גם באפליקציית פייסבוק וגם באינסטגרם. תרחיש זה מהווה איום מהותי על כל אפליקציות ההיכרויות בעולם, שכן פייסבוק היא בפועל שירות ההיכרויות הכי גדול ברשת. כניסת הרשת החברתית לתחום תיקח את המשתמשים, ואיתם גם את ההכנסות שהם מביאים, דרך שירותי פרימיום שונים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות