אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצלם מיכה קירשנר, מהמובילים בתחום בישראל, נפטר בגיל 70 צילום: באדיבות בית הספר לקולנוע סם שפיגל

הצלם מיכה קירשנר, מהמובילים בתחום בישראל, נפטר בגיל 70

קירשנר, יליד איטליה, עלה ארצה בגיל שנה ולמד אמנות בניו יורק. התפרסם בעיקר מפרסומי תצלום דיוקנאות פרובוקטיביים של פוליטיקאים ואישים מפורסמים אחרים

11.09.2017, 11:35 | ענת ברזילי

הצלם מיכה קירשנר נפטר הבוקר (ב') עקב מחלה קשה. בן 70 היה במותו. הוא נולד באיטליה בשנת 1947, ושנה לאחר מכן עלה עם משפחתו לישראל.

קראו עוד בכלכליסט

קירשנר הוא אחד ממובילי תחום הצילום הישראלי - העיתונאי-מגזיני והאמנותי. הוא כונן, יחד עם קולגות צלמים את תחום הצילום בארץ, כפי שלא היה כאן לפני. בהבנה שצילום הוא תחום שנע על הרצף בין התיעודי-דוקומנטרי לחברתי פוליטי ואמנותי.

בשנות ה-70 למד אמנות ב-SVA בניו יורק, שהצילום בה היה אז בשיא התפתחותו, ב-1983 הציג את תערוכת היחיד הראשונה שלו במוזיאון תל אביב. קירשנר התפרסם בעיקר מפרסומי תצלום דיוקנאות פרובוקטיביים של פוליטיקאים ואישים מפורסמים אחרים.

מיכה קירשנר, צילום: באדיבות בית הספר לקולנוע סם שפיגל מיכה קירשנר | צילום: באדיבות בית הספר לקולנוע סם שפיגל מיכה קירשנר, צילום: באדיבות בית הספר לקולנוע סם שפיגל

כשחזר לארץ, הצליח לשנות את תפיסת הצילום בארץ לצד קולגות כגון הצלמים שמחה שירמן ואבי גנור. הוא הקים את מחלקת הצילום במדרשה לאמנות ופתח צוהר לצילום פרשני שמבטא את עמדתו הפוליטית-חברתית באמצעות הצילום. צילום הוא סוגה אמנותית ולא רק תיעודית ובה הצלם משתתף ולא רק מתבונן מהצד.

ב-1979 הפך לחבר מערכת "מוניטין" בעריכת אדם ברוך, מתוך תפיסה שעיתונות ואמנות שלובים יחד. בשנות ה-90 ועד שנות ה-2,000 צילם עבור "מעריב".  קירשנר היה אחראי לייסוד הביאנלה הראשונה לצילום בתמיכתה של האוצרת גליה בר אור ומשכן עין חרוד ב-1986,

קירשנר היה פרופסור למדעי הרוח ועמד בראש מחלקת הצילום בויצ"ו צרפת בין השנים 1997 ל-2012 וחינך דורות של צלמים ואמנים. כחלק מתפיסתו החברתית תרם באופן עמוק גם לכניסתן של נשים לתחום הצילום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות