אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן מלגות חדשה תעודד לימודי בריאות תעסוקתית צילום: אלכס קולומויסקי

בלעדי לכלכליסט

קרן מלגות חדשה תעודד לימודי בריאות תעסוקתית

משרד העבודה יקציב 750 אלף שקל ללומדי בריאות תעסוקתית, על רקע מחסור באנשי מקצוע ועלייה בדיווחים על מחלות הנגרמות במקום העבודה

12.09.2017, 07:08 | ספי קרופסקי

משרד העבודה והרווחה מייסד תוכנית מלגות חדשה ללימודי בריאות תעסוקתית, כך נודע ל"כלכליסט". בתוכנית יחולקו 50 מלגות בגובה 15 אלף שקל לסטודנטים שישלימו תואר שני בלימודי בריאות ובטיחות תעסוקתית, בעלות כוללת של 750 אלף שקל. היוזמה באה על רקע עלייה עקבית בדיווחים על מחלות תעסוקתיות, מ־1,160 מקרים ב־2011 ל־2,036 מקרים ב־2015.

קראו עוד בכלכליסט

התכנית תילמד באוניברסיטאות תל־אביב וחיפה, ומיועדת לבוגרי תואר ראשון במדעים ובהנדסה. כל מלגאי יקבל 4,000 שקל בתום השנה הראשונה ו־11 אלף שקל נוספים עם השלמת התואר.

תלמידי התוכנית יוכשרו לזהות ולצמצם גורמים מזיקים בסביבת העבודה, כגון קרינה, רעש, תנאי אקלים חריגים וגורמים כימיים וביולוגיים, וכן לבצע הערכות סיכונים. הבוגרים ישתלבו בענפים שונים במשק ‑ בתעשייה, בחקלאות, ברפואה ובמחקר.

על פי דו"ח משותף של מינהל הבטיחות והבריאות והביטוח הלאומי, ב־5 השנים האחרונות נרשמו 9,266 הודעות על מקרי תחלואת עובדים. בין 60% ל־64% מהתביעות בגין תחלואה תעסוקתית נבעו מפגיעה בשמיעה כתוצאה מרעש; 20%‑29% היו קשורים למחלות שריר־שלד ולמערכת העצבים ההיקפית, ו־10%־13% היו דיווחים על מחלות של מערכת הנשימה.

לדברי שר העבודה והרווחה חיים כץ, "מדי שנה מדווח על כ־2,500 איש שחלו כתוצאה מעבודה, שעה שקיים מחסור באנשי מקצוע שיסייעו במניעת התחלואה התעסוקתית. המטרה שלנו היא שהעובדים יתפרנסו בכבוד ויחזרו הביתה בשלום".

ממשרד העבודה והרווחה נמסר כי המועד האחרון להגשת בקשות למלגה הוא יום חמישי הקרוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות