אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

החלה הריסת המבנים בפרויקט הפינוי בינוי הראשון בלה גווארדיה תל אביב

70 דירות ישנות יהרסו לטובת בניית 275 דירות חדשות בפרויקט הראשון המשלב קבוצת רכישה ופינוי בינוי; הפרויקט שיכלול גם מסחר משתלב עם תוכניות העיריה להפיכת הרחוב לאבן גבירול של מזרח ת"א

12.09.2017, 11:38 | דותן לוי

לאחר 3 שנים של החתמת דיירים, גיבוש קבוצת רכישה והגשת תוכניות לעירייה החל אתמול פרויקט פינוי בינוי ראשון ברחוב לה גווארדיה המיועד להתחדשות עירונית. הפרויקט מוקם על ידי חברת בסר והחברה להתחדשות עירונית לפי מודל חדשני שמשלב בין פינוי בינוי לבין קבוצת רכישה.

קראו עוד בכלכליסט

במהלך הארוע שיזמה החברה ובנוכחות בעלי הדירות שפונו והרוכשים, החלה הריסתם של המבנים הישנים אשר כללו כ-70 דירות. הפרויקט יכלול 4 בניינים בני 7-8 קומות, אשר יכללו 275 דירות בנות 2-5 חדרים, דירות גן, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים. לכל דירה תהיה מרפסת, חניה תת קרקעית ומחסן ובנוסף בפרוייקט מתוכנן חדר כושר ומועדון לרווחת הדיירים.

הריסת בנייני הרכבת ברחוב לה גווארדיה אמש, צלם: גיא מדור הריסת בנייני הרכבת ברחוב לה גווארדיה אמש | צלם: גיא מדור הריסת בנייני הרכבת ברחוב לה גווארדיה אמש, צלם: גיא מדור

הפרויקט נמצא במרכז רחוב לה גווארדיה (64-68), וגובל בשני הרחובות הפנימיים: הגיבור האלמוני ויפתח. זהו אזור שבהתאם לתוכניות העירייה מיועד לפיתוח משמעותי, כך שמרבית הרחוב יעבור חידוש, הבניינים החדשים שיבנו יכללו חזיתות מסחריות כך שבסיום התהליך ידמה הרחוב באופיו לרחוב אבן גבירול. על פי הערכות בשכונת יד אליהו כולה יש כ-3,000 יח"ד אשר יבנו במסגרת הליכי פינוי בינוי.

תוכניות עיריית תל אביב לחידוש רחוב לה גווארדיה, הדמיה: החברה להתחדשות עירונית תוכניות עיריית תל אביב לחידוש רחוב לה גווארדיה | הדמיה: החברה להתחדשות עירונית תוכניות עיריית תל אביב לחידוש רחוב לה גווארדיה, הדמיה: החברה להתחדשות עירונית

הדמיית הפרויקט בפינת הרחובות לה גווארדיה והגיבור האלמוני, הדמיה: החברה להתחדשות עירונית הדמיית הפרויקט בפינת הרחובות לה גווארדיה והגיבור האלמוני | הדמיה: החברה להתחדשות עירונית הדמיית הפרויקט בפינת הרחובות לה גווארדיה והגיבור האלמוני, הדמיה: החברה להתחדשות עירונית

הרחוב צפוי לקבל תנופה גם בזכות שיפור הנגישות אליו כאשר לפי התכנון שני קווים של הרכבת הקלה יעברו בסמוך לשכונה. הקו הסגול – שאמור לחבר את מסוף ארלוזורוב ומרכז תל אביב במערב עם תל השומר ויהוד במזרח – יעבור ברחוב ההגנה, בגבול הדרומי של השכונה. הקו הצהוב – שיעבור מצומת חולון בדרום להרצליה בצפון – יעבור ברחוב משה דיין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
הפרויקט ברחוב לה -גווארדיה
צר לנו לראות כי העתונאים "קונים" את דברי ההתרברבות של היזמים והעירייה בנדון. שימו לב לעובדות הבאות : בפועל יהיו 8 בניינים כאשר הבניינים בחזית הרחוב יהיו 9 קומות מעל 2 קומות של חנויות, כאשר הבניינים החדשים בחזית יוצרים "חומת בטון " אשר מסתירה את הבנינים האחרים בעורף המגרש כאשר למעשה כל דירה בבניין יהיה לה "רק" כוון אוויר אחד!!!. כל קומה בבניין מכילה 8 דירות !!!! מה שלא מותיר לדיירים חצר או שטח ירוק לשימושם. אם יוותר שטח פנוי הוא יהיה מאוכלס באשפה של חנויות המסחר!!!!! נוסף לכך, יבנה בפינת הגיבור האלמוני בניין בן 15 קומות ......מי שיודע חשבון יבין שזה לא 275 דירות אלא למעלה מ-400 דירות וצפיפות של 5:1 הגיע הזמן "להפסיק את שלטון הרודנות של ראש העיר חולאי וחבריו !!!!!!!
פעילים ביד אליהו  |  14.09.17
3.
יד אליהו המאבק על הבית
יד אליהו והשכונות האחרות במזרח העיר נהנות היום מאיכות חיים טובה הכוללת מתחמים ציבוריים שטחים ירוקים ועומס תחבורתי סביר (תנועה וחנייה). כל זאת ירד לטמיון עקב המדיניות העירונית שדוגלת בציפוף מסיבי בשכונות המזרח והדרום.מדיניות זאת תגרום למפגעים וצפיפות שיהוו בכייה לדורות. כל זאת בזמן שבשכונות מקבילות בצפון העיר דוגמת רמת אביב א ומעוז אביב העירייה דואגת לשמור על אופי השכונות ובולמת תכניות שיפגעו במרקם ובאיכות החיים של אותן שכונות.
350 מתנגדים  |  13.09.17
לכל התגובות