אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
SocioNext היפנית תשקיע 5 מיליון דולר ב-XVTEC הישראלית

SocioNext היפנית תשקיע 5 מיליון דולר ב-XVTEC הישראלית

החברה פיתחה טכנולוגיה לדחיסה מהירה של וידאו באיכות גבוהה, להעברה על פני רשתות שונות. Socionext צמחה ממיזוג בין חטיבות ה-LSI של פוג'יטסו ופנסוניק, וזו ההשקעה הראשונה שלה בארץ

12.09.2017, 12:53 | מאיר אורבך
הענקית היפנית SocioNext, שהוקמה באמצעות מיזוג חטיבות ה-LSI של פוג'יטסו ופנסוניק, תשקיע לראשונה בחברת סטארט-אפ ישראלי: החברה היפנית השקיעה 5 מיליון דולר באקסויטק (XVTEC), שמפתחת מערכות לדחיסה מהירה של וידאו Full HD בזמן אמת.

קראו עוד בכלכליסט

ההשקעה של החברה היפנית תקנה לה שותפות ומעורבות בחברה. בעקבות השקעה זו, תקלוט אקסויטק כח אדם מקצועי נוסף, תרחיב את פעילות המחקר ופיתוח ותהפוך למרכז פיתוח של Socionext בישראל.

פרידון, גורן ונציג SocioNext פרידון, גורן ונציג SocioNext פרידון, גורן ונציג SocioNext

אקסויטק פיתחה מערכת שמסוגלת לדחוס וידאו ברזולוציות גבוהות, תוך השהיה מינימלית, שמקלה על העברת וידאו ברשתות שונות, ביניהן מובייל ותקשורת לוויינים. היא נוסדה ב-2012 בידי איש העסקים ישראל גורן ויגאל פרידון, יזם סדרתי המתמחה בתחום דחיסת ועיבוד וידאו, שמכר מיזם שנמכר ל-DVTEL (שנרכשה אשתקד בידי FLIR Systems).

הענקית היפנית Socionext, היא אחת מספקיות השבבים המובילות בעולם ומעסיקה כ-2,800 עובדים. לחברה מרכזי עסקים באירופה אסיה, ארה"ב ועתה גם בישראל.

לדברי גורן, מנכ"ל החברה: "הבחירה של חברת הענק היפנית Socionext להשקעה בחברתנו כהשקעה הראשונה שלהם בישראל, הינה כבוד גדול לטכנולוגיה הישראלית ולנו. זוהי הוכחה נוספת בחדשנות הטמונה בטכנולוגיה של אקסויטק. אנו מאמינים כי ההשקעה ושיתוף הפעולה המלא עם Socionext יאפשרו לנו להמשיך לפתח ולשמר את הפער הטכנולוגי מול מתחרינו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות