אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל מערערת על קנס המיליארדים שקיבלה באיחוד האירופי צילום: Getty

גוגל מערערת על קנס המיליארדים שקיבלה באיחוד האירופי

נציבות התחרותיות של האיחוד הטילה על החברה קנס של 2.42 מיליארד יורו, בגין הטיית תוצאות חיפוש לרעת מתחרותיה בתחום השוואת המחירים. דיוני הערעור צפויים להימשך זמן רב עד להכרעה סופית

12.09.2017, 13:38 | יואב סטולר
גוגל הגישה אמש ערעור על הקנס העצום שקיבלה מהאיחוד האירופי, שהיקפו 2.42 מיליארד יורו. העונש שהושת על החברה לפני כחודשיים נקבע בגין התנהלות מונופוליסטית בשוק החיפוש.

קראו עוד בכלכליסט

הסיפור החל לפני כ-7 שנים, כשהחלה נציבות התחרותיות של האיחוד לבחון תלונות שהגישו מתחרות של גוגל באירופה ובארה"ב, ואת השפעתן על השוק האירופי. פסק הדין קבע שגוגל השתמשה בשליטתה בתוצאות החיפוש כדי לתעדף שירותי השוואת מחירים המחוברים אליה, בעוד שירותים מתחרים הוסתרו, מה שגרם להטעיית צרכנים ולפגיעה בתחרותיות.

האיחוד האירופי מפגין קו קשוח מול גוגל, צילום: בלומברג האיחוד האירופי מפגין קו קשוח מול גוגל | צילום: בלומברג האיחוד האירופי מפגין קו קשוח מול גוגל, צילום: בלומברג

הערעור הוגש בבית הדין הכללי של לוקסמבורג וצפוי להימשך שנים עד להכרעה סופית. ואולם, דוברת בית המשפט מסרה שגוגל לא ביקשה צו ביניים שישעה את החלטת האיחוד האירופי. כמו כן, נציבות האיחוד מתדיינת עם גוגל בנוגע לאופן שינוי פעולתה, לאחר שהחברה נדרשה לחדול מהטיית תוצאות החיפוש עד ה-28 בחודש.

גוגל אינה ענקית הטכנולוגיה היחידה שנתונה לחקירות בנושאי הגבלים עסקיים באיחוד; בשבוע שעבר קבע בית הדין האירופי לצדק כי ערכאה נמוכה ממנו תבחן ערעור שהגישה אינטל על קנס בן 1.06 מיליארד יורו שקיבלה. המקרה של גוגל אמנם שונה משל ענקית השבבים, אך שניהם מראים שלמעצמות הטכנולוגיה האמריקאיות יש הזדמנות למשפט הוגן מול המערכת האירופית, שנחשבת לקשוחה וקפדנית יותר מאחרות בעולם המערבי. עתה, מקוות גוגל ואינטל כי גם במקרה בו לא יתקבלו הערעורים במוסדות המשפט שמפעיל האיחוד, יופחתו קנסות הענק שנגזרו עליהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות