אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צעד חסר תקדים: פוליטיקאים לא יוזמנו לטקס פרסי אופיר צילום: אלכס קולומויסקי

צעד חסר תקדים: פוליטיקאים לא יוזמנו לטקס פרסי אופיר

יו"ר האקדמיה, מוש דנון, הסביר כי הסיבה לכך היא ניסיון להימנע מעימותים והתרחשויות כפי שליוו את הטקס הקודם והובילו ל"זילות היוצרים והיצירה"

12.09.2017, 14:49 | אור סיגולי
בצעד חסר תקדים, הודיעה היום (ג') האקדמיה הישראלית לקולנוע באופן רשמי שפוליטיקאים לא יוזמנו לטקס פרסי האופיר הקרוב. הסיבה לכך היא התבטאויותיה האחרונות של שרת התרבות מירי רגב לגבי הסרט המוביל לזכייה "פוקסטרוט" (וזוכה פרס חבר השופטים בפסטיבל ונציה האחרון) - הן בתקשורת והן ביום הקולנוע הישראלי. לדברי רגב, הסרט מוציא את דיבתה של ישראל ומציג את חיילי צה"ל כ"הורגים ומטייחים", ובעקבות כך נרשם עימות מילולי בינה לבין כוכב הסרט ליאור אשכנזי. סיבה נוספת היא נאומה במהלך הטקס של שנה שעברה, בו כינתה את תעשיית הקולנוע "מועדון סגור" ולאחר שעוררה מהומה כשיצאה במחאה מהאולם בעקבות הקראת חלקים משיר של מחמוד דרוויש.

קראו עוד בכלכליסט

"האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה אינה בורחת מעימותים ומוכנה לנהל דיון ענייני ונוקב בביקורת עליה ועל היצירות של חבריה", כתב יו"ר האקדמיה, המפיק מוש דנון, "לצערנו, עם הזמן שינה הטקס את אופיו והפך אט אט לזירת התגוששות שאינה ראויה, הגורמת לזילות האירוע, וחמור מכך – זילות היוצרים והיצירה שהוא מבקש לכבד ולהוקיר".

דנון. "הטקס הפך לזירת התגוששות שאינה ראויה", צילום: דורון גולן דנון. "הטקס הפך לזירת התגוששות שאינה ראויה" | צילום: דורון גולן דנון. "הטקס הפך לזירת התגוששות שאינה ראויה", צילום: דורון גולן

לדבריו, "ביתר שאת אירעו הדברים בשנה שעברה. ההתרחשויות המיותרות שליוו את הטקס הסבו פגיעה לכל הצדדים המעורבים בעימות, ובראש בראשונה לזוכים בפרסי הצטיינות, אשר זכייתם ובעיקר מצוינותם הקולנועית עמדו בצל המהומה ולא קיבלו את הכבוד והמקום הראוי להם. לאור זאת, מתוך אחריות לקיומו התקין והראוי של הטקס ומתוך כבוד ליוצרים וליצירה, נחושה הנהלת האקדמיה לעשות כל שביכולתה כדי למנוע חזרה על אירועים מצערים מסוג זה, ועל כן החליטה שלא להזמין פוליטיקאים לטקס חלוקת פרסי ההצטיינות, ובכך להתאים עצמה לנהוג בעולם".

שרת התרבות, מירי רגב. לא מוזמנת, צילום: אלכס קולומויסקי שרת התרבות, מירי רגב. לא מוזמנת | צילום: אלכס קולומויסקי שרת התרבות, מירי רגב. לא מוזמנת, צילום: אלכס קולומויסקי

דנון מסיים בהתייחסות ראשונה לרגב: "יודגש, אין בהחלטה זו כל כוונה לפגוע בכבודה של שרת התרבות, או של כל פוליטיקאי אחר, ואין לפרש אותה כניסיון להימנע מהמשך הדיון במחלוקות השונות והעמוקות בכל מועד אחר לאורך לוח השנה, פרט לערב חגנו".

עד היום, פוליטיקאים היו אורחים קבועים בטקס פרסי הקולנוע, הן מהימין והן מהשמאל. אולם בשונה מהאוסקר האמריקאי, תעשיית הקולנוע הישראלית איננה פרטית אלא נתמכת בכספי ציבור המגיעים מהממשלה, ולכן נציגיה הוזמנו להשתתף ולהעניק פרסים על הבמה.

טקס פרסי האופיר יתקיים בהיכל התרבות אשדוד ביום שלישי, ה-19 לספטמבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
צביעות לשמה- כסף מהמדינה אפשר לקחת, אבל לא לשמוע את השרה?
במקום לבקש מהמשתתפים להתאפק ולא להתנגח (הרי לא הנאום של רגב הוא הבלגאן, אלא התגובות וקריאות הביניים), מחרימים את השרה (או בלשון נקיה "פוליטיקאים" באופן כללי) תחליטו- או שמחוברים לקרנות הכספיות שמעמידה המדינה על כל המשתמע מכך, או שפועלים כמו הקולנוע האמריקאי, שלא לוקח כסף ולא מזמין פוליטיקאים לטקסים.
שרה  |  13.09.17
16.
אינשאללה שיפסיקו להם את מימון המדינה. הגיע הזמן
אין שום מדינה מטופשת בעולם שמממנת את אלה שהורסים ומחריבים אותה ואת שמה בכל העולם, מי שיורק לברא שהוא שותה ממנה הגיע הזמן לסגור לו את הבאר. אני לא צריך לממן בכספי המיסים שלי קולנוע אשפה שהפך לגילדה לשמאלנים בלבד שעושים ביזנס מלחרבן על המדינה שמממנת אותם בכל העולם ומשמיצים את העם היהודי תמורת כמה פסלי מתכת וכבוד מזויף. שיחנקו ויממנו את עצמם. היא צודקת במיליון אחוז !!
אייל להבב  |  13.09.17
לכל התגובות