אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המערב הפרוע בשלטון המקומי צילום: שאטרסטוק

המערב הפרוע בשלטון המקומי

כבר שנים רבות מתריעים באגף השכר כי הטיפול שלהם מוגבל לאלה שקיבלו את השכר החורג ונדרשים להשיבו, ולא לממונים, אותם אלה שאישרו לעובד את השכר החריג

13.09.2017, 09:03 | עמרי מילמן
היעדר שלטון החוק בשלטון המקומי כבר מזמן לא מפתיע. החשדות נגד רמי לוי וראש מועצת מבשרת ציון יורם שמעון, הם רק קצה הקרחון. ראינו את זה ברמת גן פעמיים, ביהוד מונסון, בכפר סבא ועוד ועוד.

קראו עוד בכלכליסט

באגף השכר מדברים כבר שנים על הצורך לשנות את המציאות בה אין התאמה בין חומרת המעשה לבין הענישה, צילום: שאטרסטוק באגף השכר מדברים כבר שנים על הצורך לשנות את המציאות בה אין התאמה בין חומרת המעשה לבין הענישה | צילום: שאטרסטוק באגף השכר מדברים כבר שנים על הצורך לשנות את המציאות בה אין התאמה בין חומרת המעשה לבין הענישה, צילום: שאטרסטוק

ההתעלמות מהחוק בשלטון המקומי מקבלת ביטוי גם בדו"ח הממונה על השכר לא רק כאשר רואים את היקף החריגות עצמן, אלא בעיקר כשנזכרים במי שאישר את כל אותן חריגות שכר.

כבר שנים רבות מתריעים באגף השכר כי הטיפול שלהם מוגבל לאלה שקיבלו את השכר החורג ונדרשים להשיבו, ולא לממונים, אותם אלה שאישרו לעובד את השכר החריג.

כמו כן באגף השכר מדברים כבר שנים על הצורך לשנות את המציאות בה אין התאמה בין חומרת המעשה לבין הענישה. הרי כשפקיד גונב כסף הוא יכול לשבת בכלא, אולם כאשר הוא מאשר בידיעה, חריגות שכר שמגיעות גם למיליוני שקלים במצטבר לעובדים אחרים, לעצמו, למקורבים לו, הוא לכל היותר יודח מתפקידו, ואפילו בדרך כלל לא יפוטר.

אם התרגלנו שכספינו הפך הפקר בקרב מקבלי ההחלטות בממשלה - כדאי שנתעורר ונשים לב מה עושים בשלטון המקומי עם כספי הארנונה והמיסים שלנו. כדאי שנפנה את האצבע המאשימה לוועדת חיוב אישי במשרד הפנים, שאחראית על ענישה של נבחרי הציבור והבכירים ברשויות המקומיות, אך בפועל לא באמת עושה את עבודתה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות