אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תקציב של 121 מיליון שקל מעוכב בגלל 17 מיליון שקל לבתי ספר נוצריים צילום: עומר מסינגר

תקציב של 121 מיליון שקל מעוכב בגלל 17 מיליון שקל לבתי ספר נוצריים

ועדת הכספים מעכבת את ההעברה בעקבות לחץ מוסדות חרדיים ודתיים־לאומיים, שטוענים שההעברה מקפחת אותם. ביום ראשון אושרה ההעברה, אך בצלאל סמוטריץ' מהליכוד, מיכאל מלכיאלי מש"ס ומיקי זוהר מהליכוד הגישו בקשה להצבעה חוזרת ובכך דחו את ביצועה

12.09.2017, 21:10 | שחר אילן
ועדת הכספים של הכנסת מעכבת העברת עודפים של 17 מיליון שקל לבתי ספר כנסייתיים ויחד איתם עוד 104 מיליון שקל למשרדי ממשלה שונים. הוועדה מעכבת את ההעברה בעקבות לחץ מוסדות חרדיים ודתיים־לאומיים, שטוענים שההעברה מקפחת אותם. ביום ראשון דווקא אושרה ההעברה, אך בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי, מיכאל מלכיאלי מש"ס ומיקי זוהר מהליכוד הגישו ביום שני בקשה להצבעה חוזרת ובכך דחו את ביצועה.

בצלאל סמוטריץ בצלאל סמוטריץ' | צילום: עומר מסינגר בצלאל סמוטריץ

בתי הספר הכנסייתיים פתחו לפני כשנתיים בשביתה, בטענה כי הם מופלים לעומת בתי ספר של רשתות החינוך החרדיות מעיין החינוך התורני והחינוך העצמאי. בתי הספר הכנסייתיים נמצאים במעמד מוכר שאינו רשמי ולכן אמורים לקבל 75% מהתקציב שמקבל מוסד ממלכתי. אלא שבתי הספר של הרשתות החרדיות, שמוגדרים גם כן כמוכרים שאינם רשמיים, מקבלים תקציב זהה לזה של בתי ספר ממלכתיים.

לבסוף הושג הסכם שלפיו בתי הספר הכנסייתיים יקבלו מענק חד־פעמי של 50 מיליון שקל ובשנה שעברה הם קיבלו שני שליש מהכספים. כעת מתבקשת ועדת הכספים להעביר את העודפים - 17 מיליון שקל - כחלק מהעברת עודפים של 121 מיליון שקל לעשרה משרדי ממשלה. ההעברה כוללת, בין היתר, 4 מיליון שקל לטיפול במפוני ההתנתקות מעזה ו־21 מיליון למשרד לפיתוח הנגב והגליל. אלא שכל ההעברות הללו מעוכבות, משום שבמוסדות דתיים־לאומיים וחרדיים, שאינם שייכים לרשתות, טוענים שמעמדם זהה לשל הנוצרים וכי הם מקופחים. לא ידוע מתי תתקיים ההצבעה החוזרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות