אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל ג'יי. פי מורגן: "הביטקוין הוא תרמית" צילוםם: בלומברג

מנכ"ל ג'יי. פי מורגן: "הביטקוין הוא תרמית"

"הביטקוין יתפוצץ לבסוף, זו הונאה", אמר ג'יימי דיימון בנאום שנשא בפני בנקאים. "הגורל שלו יהיה יותר גרוע מהשיגעון סביב צבעונים במאה ה-17, זה ייגמר רע עבור המשקיעים", הזהיר

12.09.2017, 22:55 | שירות כלכליסט

מנכ"ל ג'יי.פי מורגן ג'יימי דיימון מתח הערב את אחת הביקורת החריפות ביותר שנשמעו על הביטקוין, והמטבעות הדיגיטליים בכלל, עד היום.

קראו עוד בכלכליסט

בנאום שנשא בפני בכירים בענף הבנקאות במסגרת ועידה שאורגנה על ידי ברקליס, דיימון השווה את הצמיחה של המטבע הדיגיטלי עם המאניה מהמאה ה-17 סביב צבעונים - שנלמדת כיום כבועה - וצפה שגורלו של הביטקוין יהיה "דומה ורע עבור המשקיעים".

"הביטקוין יתפוצץ לבסוף, הייתי מפטר כל סוחר שהיה מתעסק עם המטבע הזה", אמר דיימון, צילום: גטי אימג "הביטקוין יתפוצץ לבסוף, הייתי מפטר כל סוחר שהיה מתעסק עם המטבע הזה", אמר דיימון | צילום: גטי אימג'ס "הביטקוין יתפוצץ לבסוף, הייתי מפטר כל סוחר שהיה מתעסק עם המטבע הזה", אמר דיימון, צילום: גטי אימג

לדברי דיימון, "הביטקוין יתפוצץ לבסוף, זו הונאה. זה גרוע יותר מצבעונים, ולא ייגמר בטוב", אמר דיימון. הוא הוסיף ואמר כי היה מפטר כל סוחר שמבצע סחר בביטקוין על היותו "טיפש".

מחירי הביטקוין ירדו היום ב-2% ל-4,107 דולר, לפי אתר Coindesk.com. מחירי הביטקוין עלו מעל לרמה זו ביום שישי, אך צנחו מאז ב-18% לאחר דיווחים על כוונת  הרשויות בסין למנוע סחר של כל החלפת יותר מ-5,000 דולר בביטקוין במדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

87 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

86.
בטח אמר זאת למדיה כמה שעות לפני שמכר בכדי לחזק את דבריו וכוחו בשווקים ברגע שיפול ..
בטח אמר זאת למדיה כמה שעות לפני שמכר בכדי לחזק את דבריו וכוחו בשווקים ברגע שיפול .. כי הכסף שהם משחקים איתו הוא כסף של הלקוחות "החדשים" שלהם :"הבנקים המרכזיים" נותנים להם אין סוף בריבית שלילית עשרות מיליארדים בחודש מזה שנים "דוחפים להם" לשחק בכל פינה בגלובוס העיקר לשמור על "יציבות השווקים".
מישו  |  16.09.17
לכל התגובות