אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות המידע מארה"ב: המשטרה דורשת מסמכים משלושה סניפי בנק לאומי צילום: אוראל כהן

בעקבות המידע מארה"ב: המשטרה דורשת מסמכים משלושה סניפי בנק לאומי

החקירה נגד בנק לאומי ונושאי משרה לשעבר, נפתחה לפני מספר חודשים בהחלטת היועמ"ש מנדלבליט בעקבות ההסדר שאליו הגיעה הבנק עם הרשויות בארה"ב, ובמסגרתו שילם 400 מיליון דולר. בארה"ב הודה הבנק כי סייע לאזרחים אמריקאים להעלים מס

13.09.2017, 16:44 | תומר גנון

פרשת לאומי: המשטרה הגישה הבוקר (ד') צו בקשה להמצאת מסמכים בשלושה סניפי בנק לאומי בתל אביב ובירושלים. על פי הודעת המשטרה הצו הוא: "במסגרת חקירה משותפת עם רשויות אכיפה כלכליות נוספות, בהתאם להחלטת היועמ"ש לממשלה".

קראו עוד בכלכליסט

הצווים לקבלת המסמכים נוגעים לחשבונות של עשרות בודדות של לקוחות בסניפים בירושלים ובתל אביב.

החקירה נגד בנק לאומי ונושאי משרה לשעבר היא בעקבות ההסדר שאליו הגיעה הבנק עם הרשויות בארה"ב, ובמסגרתו שילם 400 מיליון דולר. בארה"ב הודה הבנק כי סייע לאזרחים אמריקאים להעלים מס.

החקירה בישראל נפתחה לפני מספר חודשים בהחלטת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בעקבות אותו הסדר בארה"ב. בישראל המשטרה בודקת חשדות כי עובדים ובכירים בבנק לאומי לא דיווחו כנדרש לרשות איסור הלבנת הון ובכך עברו לכאורה עבירות של אי־דיווח או דיווח כוזב לרשויות וכן עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון. בנוסף נבדק האם הבנק סייע גם לישראלים להעלים. בשלב זה לא יודע על עובדים בלאומי שנחקרו כחשודים.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, צילום: יואב דודקביץ היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט | צילום: יואב דודקביץ היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, צילום: יואב דודקביץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות