אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אהרון קסטרו, מייסד רשת קסטרו, הלך לעולמו בגיל 91 צילום: ענר גרין

אהרון קסטרו, מייסד רשת קסטרו, הלך לעולמו בגיל 91

קסטרו שנולד בסלוניקי בשנת 1926 הקים את הרשת בשנת 1950 והפך אותה למותג פופולרי. הוא הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים. מנכ"ל קסטרו וחתנו גבי רוטר: "הוא היה מדור הנפילים, נמשיך בדרכו"-

13.09.2017, 18:44 | אורנה יפת

אהרון קסטרו למוסף כלכליסט: "אף פעם לא הייתי סוחר. אני פשוט מוכר לנשים עצבניות משהו לשיפור מצב הרוח" הבודהיזם, שמאפשר לו לסלק מחשבות רעות. מחברת השירים, שבה הוא כותב על אהבה ונתינה. החלומות, שאמרו לו איפה לפתוח חנויות. הבת והחתן, שלקח לו זמן להאמין שהם עושים עבודה טובה. אימפריית האופנה, שהקים בעל כורחו וגרמה לו להרגיש שהחמיץ את חייו. וספר אחד, שהראה לו את האור בגיל 85. אהרון קסטרו פורש מקסטרו, ומגיש סיכום ביניים נעמה סיקולר, 30 תגובותלכתבה המלאה

מייסד חברת האופנה קסטרו, אהרון קסטרו, הלך אחר הצהריים לעולמו בתל אביב. קסטרו יובא למנוחות מחר (ה') בשעה 5 אחה"צ בבית הקברות בקרית שאול בת"א.

אהרון קסטרו נולד בשנת 1926 בסלוניקי, עלה לישראל ב-1933 ויסד את אופנת קסטרו בשנת 1950. עם השנים לקחו ביתו אתי ובעלה גבי רוטר את המושכות על החברה וכיום הם משמשים מנכ"לים משותפים. קסטרו נחשבת היום לאחת מקבוצות האופנה המובילות בישראל ולאחרונה התרחבה החברה כאשר רכשה מניות בקבוצת האופנה הודיס.  

אהרון קסטרו, צילום: תומי הרפז אהרון קסטרו | צילום: תומי הרפז אהרון קסטרו, צילום: תומי הרפז

קסטרו על רקע פרסומת עם מיכאלה ברקו ב-1992, צילום: רובי קסטרו קסטרו על רקע פרסומת עם מיכאלה ברקו ב-1992 | צילום: רובי קסטרו קסטרו על רקע פרסומת עם מיכאלה ברקו ב-1992, צילום: רובי קסטרו

    , צילום: ארכיון קסטרו צילום: ארכיון קסטרו     , צילום: ארכיון קסטרו

אהרון הניח אחריו רעיה, לינה קסטרו, ושלושה ילדים - אנינה גרינברג, אתי רוטר ואבי קסטרו. חתנו גבי רוטר, מסר: "אנו בקסטרו מרכינים ראש לזכרו של אהרון קסטרו מייסד החברה שהלך לעולמו. אהרון היה מדור הנפילים של הארץ הזו, היה מורי ורבי. נמשיך בדרכו".

אהרון קסטרו יובא למנוחות מחר (ה') בבית הקברות בקרית שאול. על מועד הלוויה תבוא הודעה.

"הכסף יכול להשחית, אבל אותי הוא לא שינה"

בשנת 2011 התראיין קסטרו ל"כלכליסט" עם פרישתו מקסטרו. "שנים הייתי בן אדם מתוסכל", סיפר קסטרו. "לא חייתי בשלום עם העיסוק שלי, היה לי כעס על החיים. כבר כשהייתי בן חמש ידעתי מה אני רוצה לעשות - להיות עורך דין. רציתי ללמוד לימודים רוחניים, לעזור למסכנים. אבל החיים לקחו אותי למקום אחר. אבא שלי היה סוחר, עולה חדש מיוון שלא דיבר עברית. אחרי שהשתחררתי מהצבא הלכתי לעזור לו בעסקים ושמתי את תוכניות הלימודים שלי בצד. משם התחלתי לטפס, והלימודים נשארו חלום. הרבה שנים היה לי קשה עם זה, ואז נתקלתי בספר 'הרופא והנפש' של ויקטור פראנקל (יהודי וינאי, נוירולוג, פסיכיאטר ופסיכולוג נודע, מחבר 'האדם מחפש משמעות'). הוא מדבר על חיפוש מהות החיים, וזה סידר לי את הראש - הבנתי שאם הייתי מגשים את התוכניות שלי, לא היתה לי האפשרות הפיזית והכלכלית לעזור לכל אותם ילדים שהיום אני תורם לחינוכם. זה שחרר אותי".

"יש לי יחס אמביוולנטי לכסף. מצד אחד הוא מאפשר לי לתרום, מצד שני אני אפילו לפעמים כועס עליו. כי כסף עשוי להשחית. אותי הוא לא שינה, אבל אתה צריך להיות ערני לזה. חשוב לי למשל שהילדים והנכדים יעבדו, לא יקבלו הכל כמובן מאליו. בדיוק כמו שאתי עבדה קשה מאוד בתחילת הדרך ונסעה בכל הארץ לשווק סחורה. אפילו הנכד שלי בן ה־16 עובד בחופשות. כולם עובדים אצלנו".

אתה באמת חושב שהכסף לא שינה אותך?

"אני חושב שלא, אבל חכי, בואי נשאל את המטפלת שלי. אני על כסף אף פעם לא הלכתי לרב. אם אתה עושה את עבודתך בסדר הכסף יבוא לבד. להיות בעל עסק מבחינתי זו אחריות שאתה לוקח על אנשים, ואתה לא עושה את זה כדי לקבל הרבה כסף. יש לי אחריות לכך ש־1,500 העובדים של קסטרו יקבלו את המשכורת בזמן בכל חודש. זה דבר קדוש, הם צריכים לפרנס משפחה, וכל השנים הקפדתי על זה וגם על זה שכספי הפיצויים שייכים לעובדים ולא לחברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות