אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כעס במשרד הבינוי על קידום מקורב לגלנט צילום: אתר רשת עמל, עמית שעל

כעס במשרד הבינוי על קידום מקורב לגלנט

השר יואב גלנט הביא את מקורבו יוסי חדד למשרד הבינוי והשיכון ומאז הוא מקדם אותו. עתה ממתין חדד לתוצאות מכרז שנערך בניגוד לנהלים, ויהפוך את מינויו הזמני כמנהל מינהל אוכלוסיות לקבוע, כשברקע תלונות על יחסי האנוש שלו

14.09.2017, 08:27 | אמיתי גזית

לפני כמה ימים התפטרה אילנית אלפי, מנהלת אגף החרדים במשרד השיכון והבינוי רק חודשיים אחרי שמונתה לתפקיד, וזאת בגלל חילוקי דעות עם המנהל שלו היא כפופה, יוסי חדד ממלא מקום מנהל מינהל מרקם ותיק ואוכלוסיות במשרד הבינוי והשיכון.

קראו עוד בכלכליסט

זה אולי השיא של אווירה עכורה השוררת במינהל. במכתב שהגיע לידי "כלכליסט", וממוען לנתי לויט, מנהל אגף חקירות בנציבות שירות המדינה, טוענים עובדים הכפופים לחדד כי הוא מתעמר בהם ו"מפעיל נגדנו אמצעי לחץ וכוח בלתי סבירים - תוך שימוש חוזר באיומים גלויים או סמויים, בצעקות ונזיפות חוזרות, ומשליט פחד וטרור בעובדים באמצעות צעקות רמות ואיומים". במכתבם מוסיפים העובדים כי "חדד יורד לחיינו ואינו מכבד את חיינו הפרטיים שמחוץ לשעות העבודה, דורש שנהיה זמינים לכל בקשה ומטלה שלו בכל שעות היממה, ואף הוציא הנחיה כזאת במייל".

למרות זאת גורמים במשרד הבינוי טוענים כי כעת נתפר לחדד, המקורב לשר הבינוי והשיכון יואב גלנט, תפקיד בכיר במשרד: בימים הקרובים ייסגר מכרז בין־משרדי - כלומר כזה שסגור לעובדי מדינה בלבד - למשרת מנהל מינהל מרקם ותיק ואוכלוסיות במשרד הבינוי והשיכון. זה תפקיד בכיר ובעל חשיבות חברתית: דרגתו כשל סמנכ"ל במשרד, והוא אמון על אגף שיקום שכונות, אגף מיעוטים, ואגף חרדים, השניים האחרונים הוקמו בתקופת כהונתו של גלנט במשרד.

המכרז מעורר תרעומת בקרב עובדים במשרד הבינוי, הטוענים כי הוא נתפר באופן מלאכותי ליוסי חדד, שנחשב מקורב לגלנט בעקבות עבר צבאי משותף, וכאמור משמש כבר היום כממלא מקום מינהל מרקם ותיק. התרעומת, בצירוף הטענות כי חדד מתעמר בעובדיו, מעוררים חשש רב כי המינויו הזמני יהפוך לקבוע.

מונה ללא מכרז

אל"מ (במיל') יוסי חדד פיקד על יחידת הגששים של פיקוד הדרום, ובתקופת שירותו הכיר את גלנט עת ששימש כאלוף הפיקוד. גורמים במשרד הבינוי טוענים כי חדד שמר על קשר עם גלנט גם כאשר נהפך לפוליטיקאי, תמך בו, וכאשר גלנט מונה לשר הבינוי הוא הקים אגף חדש לטיפול במיעוטים, ומינה את חדד לעמוד בראשו. לתפקיד הזה חדד מונה ללא מכרז בזכות נוהל בנציבות שירות המדינה שמאפשר לגייס פורשי צבא ללא מכרז. חדד מונה לתפקיד ב־5 בינואר 2016. ביוני אותה שנה פרסמה נציבות שירות המדינה מכרז לתפקיד בכיר יותר בדרגת מנהל אגף בכיר, למשרת מנהל מינהל מרקם ותיק. נהלי נציבות שירות המדינה לא מאפשרים לגשת למכרז לתפקיד בכיר למי שלא צבר ניסיון של יותר מ־18 חודשים, וחדד, שהחזיק במשרה רק שישה חודשים, לא ניגש למכרז. לעומתו 32 מועמדים אחרים, עובדי מדינה, כן ניגשו למכרז - אך אף אחד מהם לא נמצא מתאים לתפקיד. גלנט החליט למנות את חדד לתפקיד ממלא מקום מנהל מינהל מרקם ותיק, כאשר במקביל חדד המשיך לנהל גם את אגף המיעוטים.

בדיוק 18 חודשים

על פי נהלי נציבות שירות המדינה, אחרי שמכרז בין־משרדי נכשל, יש לפרסמו שוב כמכרז פתוח גם למתמודדים שאינם עובדי מדינה. אבל ב־11 ביולי 2017 המכרז פורסם מחדש באותה מתכונת סגורה, בין־משרדית, ובניגוד לתקנות. שבוע אחר כך, ב־18 ביולי 2017 היה היום האחרון להגיש מועמדות. על פי גורמים במשרד הבינוי, חדד הוא אחד מבין ארבעה מועמדים שנמצאו מתאימים. תוצאות סופיות של המכרז יפורסמו במהלך החודש, בדיוק 18 חודשים לאחר שחדד התחיל את עבודתו במשרד הבינוי.

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר בתגובה: "התלונה האמורה, ככלל התלונות מסוג זה, נבדקת באופן יסודי על ידי הגורמים המוסמכים במשרד. באשר לטענות הנוגעות להליך המכרזי, בחודש הבא תכונס ועדה בראשות נציג נציבות שירות המדינה ואנו סמוכים ובטוחים כי ייבחר המועמד/ת המתאימים, לפי ההליך המקובל בשירות המדינה, באופן אובייקטיבי וללא משוא פנים".

מנציבות המדינה נמסר בתגובה: "אגף החקירות אינו נוהג למסור פרטים אודות תלונות המתקבלות, או חקירות המתנהלות באגף; אשר למכרז שנכשל לא מדובר בפסילה של 32 מועמדים. ועדת הבוחנים ריאיינה את שמונת המועמדים שקיבלו את הציונים הגבוהים ביותר במיונים המוקדמים, ולא בחרה אף מועמד כשיר לתפקיד. ההחלטה לקיים שוב מכרז בין־משרדי היא מכיוון שבינתיים נוספו למשרה זו תחומי אחריות מול מגזרי המיעוטים והחרדים. תנאי הסף של המשרה לא השתנו, בנוסף אכן קיים נוהל שעל פיו עובד מדינה רשאי לגשת למכרז לתפקיד בכיר רק מי שצבר ניסיון של יותר מ־18 חודשים". בנוגע למינויו של יוסי חדד הפנתה הנציבות את "כלכליסט" למשרד הבינוי והשיכון.

מלשכת השר גלנט לא התקבלה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
בזיון של אנשים
בזיון שאנשים במדינה מדברים ככה פשוט מביכים, חבל שככה מתגמלים עובדים מוצלחים (יוסי חדד) ונותנים לאנשים ללא כל ניסיון ויכולת להתבטא בצורה כזאת מגעילה כלפי אנשים אחרים. הקנאה לא תוביל אנשים לשום מקום לצערי ככה מדינת ישראל עובדת ובנאדם לא יכול לפרגן לבנאדם אחר חבל.... ואהבת לרעך כמוך
פלג סול  |  21.10.17
10.
עובדי ציבור גם צריכים לעבוד לא?
להתלונן על בקשה שתיהיו זמינים ותעשו את העבודה שלכם? מאוד עצוב לדעת שעובדי הציבור שחיים על חשבון המיסים שלנו לא עושים כל שביכולתם כדי לקדם את הציבור ... חבל שכתבות כאלה לא מפורסמות מתוך רצון לקדם ולשנות אלא כדי לקדם את ה"מתלוננים" ...ולכותב הכתבה תוכיח שהמטרה שלך טהורה וצא לתחקיר עומק בנושא בימין ובשמאל, תבין את הבירוקרטיה מבפנים.. אשמח לקרוא!
.  |  09.10.17
לכל התגובות