אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן ברוש מסמנת מטרה חדשה - נכנסה להחזקה של 6.2% בקמהדע צילום: עמית שעל

קרן ברוש מסמנת מטרה חדשה - נכנסה להחזקה של 6.2% בקמהדע

הקרן האקטיביסטית רכשה בשוק מניות של חברת הביומד בשווי של 35 מיליון שקל; מניית קמהדע איבדה 40% משוויה בשלושה החודשים האחרונים והיא נסחרת בשווי של 640 מיליון שקל

14.09.2017, 09:28 | גולן חזני

קרן ברוש מסמנת מטרה חדשה - חברת הביומד קמהדע. הקרן האקטביסיטית המנוהלת ע"י אמיר אפרתי הגיעה להחזקה של 6.2% ממניות קמהדע באמצעות רכישה משותפת עם צדדים קשורים של מניות החברה בשוק - ובכך הפכה לבעלת עניין בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

קמהדע נסחרת בשווי של 640 מיליון שקל כך שמדובר בהשקעה מהותית של ברוש, בסכום של כ-35 מיליון שקל. מניית קמהדע איבדה 40% משוויה בשלושה החודשים האחרונים.

ב-25 ביוני נרשמה במניית קמהדע נפילה חדה של 23%, בעקבות דרישות נוספות של רשות התרופות האירופית בקשר לטיפול שפיתחה החברה. הרשות החליטה שלא להגיש לאישור את המוצר שפיתה קמהדע לטיפול באמפיזמה תורשתית, הניתן באינהלציה, טרם השלמת הדרישות.

בסוף אוגוסט הודיעה קמהדע שקיבלה את אישור מנהל המזון והתרופות בארה"ב (FDA) לשיווק בארה"ב של חיסון נגד כלבת. החיסון, שניתן לאחר חשיפה לנגיף, צפוי להערכת החברה להיות "משמעותי לעסקיה" כבר החל מהשנה הבאה. שוק החיסונים לכלבת מוערך ב-100 מיליון דולר בשנה בארה"ב.

ברוש רשמה שני נסיונות להשקעה בחברות, באמצעות כניסה לפוזיציה מהותית בהן. לאחר כניסה להשקעה במטומי, תקפה ברוש את הנהלת החברה בטענה כי אינה מממשת את הפוטנציאל הטמון בה. בעקבות הלחץ של ברוש הצליחה הקרן למנות שני דירקטורים במטומי ולהוביל להחלטות על מימושי פעילויות.

בהשקעה נוספת בחברת אלקוברה הצליחה ברוש לשלב את נציגיה בדירקטוריון אך ההשפעה שלה על ההתנהלות האופרטיבית והאסטרטגית נשארה מוגבלת.

  

אמיר אפרתי, מנהל קרן ברוש , צילום: עמית שעל אמיר אפרתי, מנהל קרן ברוש | צילום: עמית שעל אמיר אפרתי, מנהל קרן ברוש , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות