אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשויות בארה"ב בודקות את פרסומי הסלבריטאים באינסטגרם צילום: Instagram

הרשויות בארה"ב בודקות את פרסומי הסלבריטאים באינסטגרם

האם בקרוב נראה את רשות המיסים מזמנת את המפורסמים הישראלים לבחון את קמפניי הפרסום הסמוי והגלוי ברשת שיתוף התמונות? ברשות המסחר הפדרלית החלו בדיקת חשבונות הסלבס בהם נעמי קמפבל, לינדסי לוהן וונסה האדג'נס. סוגיית הגילוי הנאות עלולה להפיל את המפורסמים

14.09.2017, 12:15 | רפאל קאהאן

רשויות האמת בפרסום של רשות המסחר הפדרלית (FTC), הרגולטור הפיננסי בארצות הברית, החלו לבדוק האם חשבונות של סלבריטאים כגון נעמי קמפבל, לינדסי לוהן או ונסה האדג'נס מדווחים על עסקאות חסות שהן מקדמות באינסטגרם. הרשויות שלחו בקשות דיווח לכ-21 סלבריטאים מהשורה הראשונה. המאמץ מתבצע כחלק מהחמרת הבדיקה בנושא על ידי ה-FTC, כך על פי דיווח של סוכנות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בקידום מוצרים ושירותים על ידי סלבריטאים בעיקר באינסטגרם. לרוב העסקאות האלה לא מדווחות ואין גילוי נאות, מה שמהווה עבירה על חוק הפרסום בארה"ב. בין השאר סלבריטאים נצפו מקדמים מוצרים כגון: אלכוהול, מותגי אופנה, מזון, טיפולי ספא ועוד שורה ארוכה של מורצים נוספים מתחומים שונים.

לינדסי לוהן פרסום אינסטגרם, צילום: Instagram לינדסי לוהן פרסום אינסטגרם | צילום: Instagram לינדסי לוהן פרסום אינסטגרם, צילום: Instagram

ה-FTC דורש דיווח על כל קשר שמתבצע בין הסלבריטאי לבין הלקוח שלו. על פי תוכן המכתבים שנשלחו לראשונה עוד במאי שעבר, החברות והבעלי חשבונות המדיה החברתית צריכים לבצע גילוי נאות של הקשרים ביניהם. עתה, המכתבים האחרונים מהווים אזהרה לפני נקיטה בצעדים משפטיים. נעמי קמפבל למשל נתפסה כשהיא מקדמת מוצרים של חברת תיקים ומזוודות.

אף אחד מהסלבריטאים המעורבים לכאורה בפרשה לא הגיב לטענות או לבקשות תגובה של סוכנות הידיעות רויטרס. באינסטגרם הסבירו שהרשת החברתית מאפשרת לכל בעלי החשבונות להוסיף תווית שמציינת שהתוכן הוא ממומן ושמדובר בפרסום. גם בישראל התופעה קיימת ובאופן נרחב. עם זאת, עד כה לא נקטו הרשויות בצעדים לספק לקהל הצרכנים ומשתמשי המדיה החברתית מידע לגבי קשרים מסחריים בין סלבריטאים לבין גופי פרסום ומותגים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות