אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיצוץ בעודפי התקציב יממן 153 מיליון שקל ששימשו להארכת שידורי רשות השידור צילום: כאן

קיצוץ בעודפי התקציב יממן 153 מיליון שקל ששימשו להארכת שידורי רשות השידור

בבקשת אגף התקציבים, שהועברה לוועדת הכספים, נאמר כי הסכום מיועד לתשלומי שכר, תשלומים לספקים וזכאים, הוצאות תפעול והנהלה והפעילות השוטפת של רשות השידור עד לסגירתה

14.09.2017, 12:35 | שחר אילן

החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו לדחות את תחילת שידורי תאגיד השידורים הציבורי "כאן" בארבעה חודשים עלתה לתקציב המדינה 153 מיליון שקל. היא תמומן מקיצוץ רוחבי בעודפי התקציב של 2016, שמועברים לתקציב 2017. כך עולה מבקשה להעברת 153 מיליון מתקציב משרדי הממשלה השונים לתקציב משרד התקשורת שהגיש אגף התקציבים לוועדת הכספים של הכנסת. הבקשה תידון ביום שני הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת המאבק של נתניהו לסיכול הקמת תאגיד "כאן" נדחתה הקמתו בארבעה חודשים, ינואר עד אפריל השנה, מה שחייב את המשך הפעלת רשות השידור. מטרת הדחייה הייתה לאפשר מהלכים פוליטיים שיסכלו את הקמת התאגיד כליל. בסופו של דבר כפה שר האוצר משה כחלון מכולנו את הקמת התאגיד. במסגרת הפשרה בקואליציה הוחלט על פיצול תאגיד השידור לשניים והעברת חדשות "כאן" לתאגיד נפרד. יום לפני הקמת התאגיד הוציא בג"ץ צו ביניים שסיכל את פיצולו והנושא נמצא עכשיו בדיונים בבית המשפט.

בנימין נתניהו. דחה את פתיחת השידורים, צילום: שאטרסטוק, אלכס קולומויסקי בנימין נתניהו. דחה את פתיחת השידורים | צילום: שאטרסטוק, אלכס קולומויסקי בנימין נתניהו. דחה את פתיחת השידורים, צילום: שאטרסטוק, אלכס קולומויסקי

במסגרת דיוני התקציב ב-18 בדצמבר 2016 קיבלה הממשלה החלטה שמשמעותה הייתה כי "1% מהעודפים המחויבים אשר נוצרו בשנת הכספים 2016 ישמשו לצורך מימון התחייבויות תקציביות אשר התווספו לאחר הנחת תקציב המדינה לשנים 2017-2018 על שולחנה של הכנסת". ההחלטה הזו נועדה בין היתר להצביע על מקור מימון להחלטה על הארכת שידורי רשות השידור.

בבקשת אגף התקציבים, שהועברה לוועדת הכספים, נאמר כי הסכום מיועד לתשלומי שכר, תשלומים לספקים וזכאים, הוצאות תפעול והנהלה והפעילות השוטפת של רשות השידור עד לסגירתה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות