אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: שר האוצר ביקש לטוס לירח דבש במטוס של הבית הלבן צילום: גטי אימג'ס

ארה"ב: שר האוצר ביקש לטוס לירח דבש במטוס של הבית הלבן

בסופו של דבר סטיבן מנוצ'ין חזר בו. משרד האוצר האמריקאי: "השר הגיש את הבקשה במטרה להבטיח ערוצי תקשורת מאובטחים וביטל לאחר שהובטחה לו חלופה מתאימה"

14.09.2017, 13:34 | שירות כלכליסט

שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין, ביקש להשתמש בקיץ במטוס של הבית הלבן כדי לטוס לירח דבש באירופה, אולם בסופו של דבר חזר בו. דובר מטעם משרד האוצר אמר ל-CNN כי מנוצ'ין הגיש את הבקשה במטרה להבטיח ערוצי תקשורת מאובטחים בעת ששהה עם אשתו בירח הדבש. "שר האוצר ביטל את בקשתו לאחר שהוצגה בפניו חלופה לתקשורת מאובטחת במהלך החופשה שלו", אמר הדובר.

משרד האוצר אמר שנהלי המשרד כוללים בדיקה של מכלול האפשרויות העומדות בפניו כדי להבטיח שלמנוצ'ין תובטח גישה לערוצי תקשורת מאובטחים, ובכלל זה השימוש במטוסים צבאיים. דובר משרד האוצר הוסיף כי "חשוב ביותר" להבטיח כי למנוצ'ין, שהוא חבר במועצת הביטחון ומעורב ישירות בענייני הביטחון של המדינה הקשורים לקוריאה הצפונית, לאירן ולוונצואלה, תהיה גישה לערוצי תקשורת בטוחים.

החתונה של סטיבן מנוצ החתונה של סטיבן מנוצ'ין ולינטון, בהשתתפות הנשיא, סגנו ונשותיהן | צילום: גטי אימג'ס החתונה של סטיבן מנוצ

כשנשאל אם הבקשה אכן נשקלה אמר אחד מהגורמים במשרד המפקח הכללי של משרד האוצר כי "אנו בודקים את כל הבקשות והשימושים הקשורים למטוסים הממשלתיים".

דובר מטעם הבית הלבן סירב להגיב.

זו אינה הפעם הראשונה שנסיעה מצד מנוצ'ין, לשעבר בכיר בגולדמן זאקס, מעוררת תמיהה. נסיעתו בחודש שעבר לקנטאקי עם אשתו לינטון במטוס ממשלתי נתונה כבר בבדיקה במשרדו של המפקח הכללי של המשרד.

לינטון פרסמה תמונות שלה באינסטגרם כשהיא יורדת ממטוס ממשלתי, גרמה לתדהמה רבה. בפוסט מתויגים מעצבי על כגון הרמס, תום פורד וולנטינו בתיאור של התלבושת היקרה שלבשה. הרשתות החברתיות מיהרו לתקוף את הפוסט וכינו אותו ראוותני.

גם במקרה זה נמסר ממשרד האוצר, כי למנוצ'ין אושר שימוש במטוס ממשלתי כדי להבטיח נסיעה ללא הפרעות וגישה לערוצי תקשורת מאובטחים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות