אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: טבע במו"מ מתקדם למכירת חלקה השני של החטיבה לבריאות האישה צילום: בלומברג

דיווח: טבע במו"מ מתקדם למכירת חלקה השני של החטיבה לבריאות האישה

על פי דיווחים בבלומברג הרוכשת היא קרן ההשקעות הפרטית CVC והסכום מוערך ב-800 מיליון דולר; בתחילת השבוע נמכרה החלק הראשון של החטיבה תמורת 1.1 מיליארד לקופר קמפוניז

14.09.2017, 13:23 | דרור רייך

לאחר שהכריזה כי תמכור פעילויות שאינן בתחומי הליבה - כדי להתמודד עם החוב העצום של 35 מיליארד דולר בעקבות רכישת אקטביס לפני כשנה -  סוכנות הידיעות בלומברג מדווחת היום (ה') כי חלקה השני של החטיבה לבריאות האישה של טבע קרוב למכירה לקרן ההשקעות הפרטית CVC תמורת 800 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

"ההחלטה אינה סופית וגם חברת CHEMO הספרדית עדיין בתמונה", אמרו לסוכנות הידיעות אנשים המוכרים לנושא. מטבע נמסר כי היא "אינה מגיבה לשמועות".

הדיווחים על המכירה מגיעים לאחר שבתחילת השבוע ענקית הפארמה הישראלית מכרה את המוצר Paragard, התקן תוך־רחמי למניעת היריון, ואת מפעל הייצור שלו בבאפלו (שבמדינת ניו יורק), תמורת 1.1 מיליארד דולר במזומן. המוצר רשם מכירות של 168 מיליון דולר ב־12 החודשים האחרונים, כלומר נמכר לפי מכפיל הכנסות של 6.5.

הרוכשת היא חטיבת קופר סרג'יקל (CSI) של קופר קומפאניז (Cooper Companies), חברה ציבורית מקליפורניה, הנסחרת בבורסת ניו יורק בשווי של 12.4 מיליארד דולר. החטיבה עוסקת במיכשור רפואי ומוצרי אבחון בתחומי הגינקולוגיה והמיילדות. לקופר חטיבה נוספת קופר ויז'ן (CVI), המייצרת ומשווקת עדשות מגע.

"טבע תשתמש בהכנסות מהמכירה לפרוע חוב לטווח ארוך. ההכרזה מדגישה את מחויבותנו למכור עסקים שאינם בליבה, כדי להבטיח שטבע תהיה ממוקדת ויעילה יותר בסביבה דינמית ותחרותית זו", אמר אז המנכ"ל הזמני של טבע יצחק פטרבורג.

מפעל חברת טבע בהר חוצבים ירושלים, צילום: אי פי איי מפעל חברת טבע בהר חוצבים ירושלים | צילום: אי פי איי מפעל חברת טבע בהר חוצבים ירושלים, צילום: אי פי איי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות