אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת לונדון

סגן נשיא אורקם: "ב-2018 נשיק את MyME, שיפתור בעיה נפוצה של זיהוי פרצופים"

מייסד מובילאיי אמנון שעשוע הקים את אורקם, המייצר מצלמה שמותקנת על המשקפים ומתקשרת עם המשתמש לקוי הראייה. אלעד צרפתי אמר בוועידת כלכליסט בלונדון: "אנחנו מקבלים משוב מהקהילה שמשתמשת במוצר"

14.09.2017, 13:25 | הגר רבט, לונדון

"בשני העשורים האחרונים, אמנון שעשוע וזיו אבירם שייסדו את מובילאיי, הובילו את הטכנולוגיה בתום הראיה הממוחשבת. לפני 6 שנים כשהם חשבו כיצד הם יכולים לשפר את העולם התשובה המיידית הייתה לסייע לאנשים עם מוגבלויות בעזרת ראיה ממוחשבת. כשהתחלנו לפתח חשבנו שהפיצ'ר המרכזי היה ניווט, אבל אחרי מחקר בתוך הקהילה הבנו שדברים שאנו לוקחים כמובנים מאליו הם החשובים ביותר עבורם - זיהוי מספר האוטובוס, מוצרים בחנות. זה מה שעשינו", כך אמר אלעד צרפתי, סגן נשיא אורקם בוועידת כלכליסט בלונדון.

זמן קצר לאחר שמכר את מובילאיי לאינטל ב-15 מיליארד דולר, שעשוע כבר עבר לסטארט-אפ הבא שלו, שמשתמש בטכנולוגיית ראיה ממוחשבת דומה, כדי לסייע ללקויי ראייה. הסטארט-אפ אורקם, מייצר מצלמה שמותקנת על המשקפים ומתקשרת עם המשתמש לקוי הראייה.

אלעד צרפתי, סגן נשיא אורקם, צילום: אוראל כהן אלעד צרפתי, סגן נשיא אורקם | צילום: אוראל כהן אלעד צרפתי, סגן נשיא אורקם, צילום: אוראל כהן

"למוצר הבסיסי יש מצלמה ורמקול", המשיך צרפתי. "תחשבו על חבר טוב שאומר לך כל מה שאתה צריך. אבל הדבר המרכזי היה כיצד להפוך את זה זמין לכל הגילאים. היו לנו הרבה סיעורי מוחות בחברה לפני כמה שנים. יום אחד אחד המנהלים אמר שיש לו את התשובה: הוא צפה בתינוק שלנו שהצביע על דברים וחיכה לתגובה מהוריו. אז הבנו שההצבעה על מוצרים היה הדרך הפשוטה ביותר. זה מה שהמוצר שלנו עושה.

"אנחנו מקבלים משוב מהקהילה שמשתמשת במוצר, הגרסה האחרונה תומכת בשפות נוספות ואפשר לשלב ביניהן, זיהוי צבעים וזיהוי ברקוד. ברבעון הקרוב כל הדברים האלה יוכלו להיות מעובדים בתוך המוצר הקטן הזה שאתם רואים. מה הדבר הבא? בשנה הבאה נשיק עוזרת אישית, MyME, שבאה לפתור בעיה נפוצה של זיהוי פרצופים. כל הפרופילים שלך ברשתות החברתיות יורדו למכשיר וברגע שתפגוש את האיש הוא יוכל לומר לך בדיוק מי האדם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות