אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת לונדון

"יזמים ישראלים בתחום הספורט-טק צריכים לדעת מה הם רוצים לשנות ולחדש"

טוני סטרודוויק, ראש תחום הביצועים של מנצ'סטר יונייטד, אמר בוועידת כלכליסט בלונדון, כי "יותר מדי מאמנים ישראלים סובלים מסובייקטיביות והם צריכים לעבור להליך קבלת החלטות אובייקטיבי יותר"

14.09.2017, 16:21 | עומר כביר, לונדון

"הגיים צ'יינג'ר הבא בעולם הכדורגל יהיו חידושים שיכולים להגדיל יכולות קוגנטיביות ולקצר את הליך קבלת ההחלטות", כך אמר ד"ר טוני סטרודוויק, ראש תחום הביצועים של מנצ'סטר יונייטד, בוועידת כלכליסט בלונדון.

סטרודוויק דיבר בשיחה עם יוסי מולדבסקי, מייסד משותף ויו"ר Plus Ventures. מולדבסקי פתח את השיחה בהצגת "גול יד האלוהים" המפורסם שמרדונה הבקיע נגד אנגליה ברבע גמר המונדיאל ב-1986. "זה כנראה הגול המפורסם בהיסטוריה של הכדורגל", אמר מולדבסקי. "לפני חודש, מרדונה הודה שהטכנולוגיה של היום לא היתה מאפשרת לו לקבל את הגול הזה. היא מסייעת לשופטים להבין מה קורה בזמן אמת. ספורט זו תעשייה גדולה, הרבה כסף נכנס לקבוצות ולטכנולוגיות. ספורט-טק הוא אחד הסגמנטים בעלי הגידול המהיר ביותר בעולם הטכנולוגיה.

"מבחינתי, ספורט-טק זה שימוש בטכנולוגיה בתחומי הספורט והבריאות. זה כולל מוצרים לבישים, AR ו-VR אבל גם קסדה בטוחה יותר ואופניים מהירים יותר. באופן כללי, אנחנו בישראל לא טובים בספורט. אבל כנראה שנהיה הטובים ביותר בספורט-טק כי יש לנו את טכנולוגיות שמשמשות כאבני היסוד של התחום", אמר מולדבסקי.

במסגרת תפקידו אחראי סטרודוויק על התמיכה בשחקני האקדמיה הצעירים של מנצ'סטר יונייטד. "אני אחראי לכך שהם יקבלו את התמיכה הטובה ביותר, מבחינה פסיכולוגית, רפואית, ניתוח ביצועים ועוד", אמר. "מועדונים מחפשים שחקנים צעירים, וצריך ליצור להם מודל ניהול מתמשך. אני אחראי לכך שהשחקנים הצעירים שלנו יקבלו שירות ברמה בינלאומית".

סטרודוויק דיבר גם על מה שמייחד את מנצ'סטר יונייטד כמועדון כדורגל: "מה שייחודי זו ההצלחה המתמשכת שלנו לאורך השנים. מבחינתי, זה אומר להיות בחזית של שימור ביצועים גבוהים. יש לנו תרבות של הצלחה וזה מניע אותנו גם בכל הנוגע לחדשנות. כי כשאתה בראש התעשייה יש לך דחף להוביל את החדשנות. מאז 2002, המשחק נעשה יותר מהיר ומועדונים בפריימר ליג חייבים למצוא דרכים לשיפור ביצועים. הגישה השמרנית של שמירה על מידע בפנים ולא להתסכל החוצה לא תקפה. כולם מחפשים יתרון ואנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להיות שמרנים, כי אז המתחרים שלנו יעברו אותנו.

מימין: טוני סטרדוויק ויוסי מולדבסקי, צילום: אוראל כהן מימין: טוני סטרדוויק ויוסי מולדבסקי | צילום: אוראל כהן מימין: טוני סטרדוויק ויוסי מולדבסקי, צילום: אוראל כהן

"לפני עשור היינו המועדון הראשון שעשה שימוש ב-GPS. אנחנו בין הראשונים בעולם להקים מעבדת ביצועים שבה אנחנו אוספים ומנתחים נתונים על בסיס יומיומי. היינו הראשונים להתקין אורות מיוחדים כדי לחשוף את השחקנים שלנו לאור שמש מלאכותי, כי מנצ'סטר מעוננת ויש מחסור בוויטמין D. המטרה היא תמיד לשמור על היתרון התחרותי".

סטרודוויק הוסיף עם זאת שהחיפוש אחר טכנולוגיות חדשות מוגבל על ידי הצורך לשמור על בטיחות ובריאות השחקנים. יש לנו אחריות לא להיסחף אחרי טרנדים ואפנות חולפות. בקרת האיכות מאוד חשובה. אנחנו ארגון גדול וקשה להביא סטארט-אפים חדשים. אנחנו רוצים את היתרון, ועוקבים אחרי כמה חברות כדי לקבל מוצרים שלהן לפני שהם יוצאים לשוק. ועם זאת אנחנו מחויבים לבדוק ולבחון את ההצע שלהן".

בכל הנוגע למגמות עתידיות, סטרודוויק העריך שהחידושים החשובים ביותר לא יגיעו מהתחום של שיפור היכולות הפיסיולוגיות של השחקנים. זאת, בין השאר, מכיוון שהשיפור כבר קרוב מאוד למיצוי. "אם חושבים על שינויים בטכנולוגיה כמו נעליים, אני לא חושב שיהיו התפתחויות משמעותיות", הוא אמר. "הדבר המשמעותי הבא יהיה חידושים שיכולים להגדיל יכולות קוגנטיביות, לקצר קבלת החלטות. באירופה שחקן מחזיק בכדור 2 שניות בממוצע. אנחנו במצב שבו אפשר להוריד משחק משבת ולראות אותו בראשון 24 שעות מאוחר יותר מכל זווית במגרש, מהזווית של השחקנים ושל המאמן. השלב הבא הוא לגלות איך אפשר למקסם קבלת החלטות".

לסיום חלק סטרודוויק שתי עצות זריזות. הראשונה, לשחקנים ולמאמנים ישראלים: "צריך לקבל החלטות חכמות. יש הרבה רעש במשחק, וצריך לזהות את המדדים הנכונים. יותר מדי מאמנים סובלים מסובייקטיביות והם צריכים לעבור להליך קבלת החלטות אובייקטיבי יותר".

העצה השנייה הופנתה ליזמים ישראלים בתחום הספורט-טק: "אתם צריכים לדעת מה אתם רוצים לשנות ולחדש, מה הייחוד שלכם. וגם אם אפשר להפוך את הטכנולוגיה שלכם לקטנה יותר ולנגישה יותר לספורטאי ולמאמן. לפשט אותה למשתמש הקצה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות