אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיריוס רוכשת 5% מהפניקס - תקבל אופציה לרכישת השליטה ב-2.5 מיליארד שקל צילום: עמית שעל

נחשף בכלכליסט

סיריוס רוכשת 5% מהפניקס - תקבל אופציה לרכישת השליטה ב-2.5 מיליארד שקל

קבוצת דלק מדווחת שסיריוס תשלם עבור הנתח הראשוני 208 מיליון שקל, ותקבל אופציה ל-60 יום לבחינת רכישת יתרת ההחזקה בהפניקס, 47.4%. החלק הראשוני בעסקה ייצא לפועל גם אם סלינגר לא תאשר את השלב השני

14.09.2017, 16:06 | גולן חזני

הסכם מכירה בהפניקס: בעלת השליטה קבוצת דלק מודיעה (ה') על הסכם מחייב למכירת חברת הביטוח לחברת סיריוס (Sirius), בשני שלבים. בשלב ראשון תרכוש סיריוס 4.9% מהפניקס תמורת 208 מיליון שקל. 

קראו עוד בכלכליסט

סיריוס מקבלת במסגרת ההסכם אופציה לרכישת יתרת המניות של קבוצת דלק, 47.4%, לתקופת בלעדיות של 60  יום. במהלך התקופה תקיים סיריוס בדיקת נאותות לעסקה. אם תחליט לממש את האופציה תשלם עבור יתרת המניות סכום נוסף של 2.3 מיליארד שקל. בשילוב ריביות ותוספות נוספות יעמוד במקרה כזה סכום העסקה הכולל על כ-2.5 מיליארד שקל.  

על הצפי לעסקת סיריוס הפניקס דווח הבוקר ב"כלכליסט". מחיר העסקה הכוללת משקף פרמיה של 22% על שווי השוק של הפניקס

 

העסקה נדרשת לאישור ראש רשות ההון דורית סלינגר, וסיריוס מתחייבת להגיש בתוך 45 יום ממועד החתימה על ההסכם בקשה להיתר שליטה בהפניקס. כחלק מההסכם תגיש סיריוס בתוך 45 ימים ממועד החתימה על ההסכם, בקשה להיתר שליטה בחברת הביטוח לממונה על שוק ההון והביטוח

השלב הראשון בעסקה אינו נדרש לאישורה של סלינגר ועל פי ההסכם, שלב זה שבו רוכשת כאמור סיריוס נתח של 4.9% מהפניקס יצא לפועל בכל מקרה.

אלן ווטרס, מנכ”ל חברת הביטוח סיריוס, אמר היום בהתייחס לעסקה: "אנחנו נרגשים ומצפים לעבוד עם הפניקס בשוק הישראלי. חברת הביטוח הפניקס הינה שותפה עיסקית של חברת סיריוס במשך עשרות שנים והיא חברת ביטוח ושירותים פיננסיים מהמובילות בישראל. סיריוס מתכננת להציע באמצעות הפניקס מוצרים חדשים לשוק הישראלי ורואה ברכישה הזדמנות לפתח פתרונות טכנולוגים חדישים, תוך שמירה על האינטרס של הציבור הישראלי המבוטח בחברה".

עוד הוסיף אלן ווטרס כי חברת סיריוס מביעה אמון ביכולתה לקבל אישור כבעלת השליטה בהפניקס ע"י המפקחת על הביטוח לאור מומחיותה בתחום הביטוח ונסיונה הבינלאומי וכן הפיקוח הרגולטורי האדוק של הרגולטורים בניו יורק, בריטניה, שבדיה, אוסטרליה, ברמודה וסינגפור.

 את העסקה ליוו מטעם סיריוס עו"ד דוני טולידאנו, רועי קנר ליאור אורן ממשרד ארדינסט בן נתן טולידאנו ואת הפניקס עו"ד אלית אלקון ואורי יצחק ממשרד גורניצקי.

קבוצת סיריוס, שהמנכ"ל שלה הוא אמריקאי והיו"ר סיני, מיוצגת בארץ על ידי אורנית קרביץ, מי שהיתה העוזרת של יו"ר רשות ני"ע שמואל האוזר ומנהלת המחלקה הבינלאומית ברשות עד לפני שנתיים. ל"כלכליסט" נודע כי סיריוס גם נעזרת בשירותי ייעוץ של יואל בריס, שהיה עד לאחרונה היועץ המשפטי של משרד האוצר. עובדות אילו אינן מבטיחות לסיריוס את תמיכתה של ראש רשות שוק ההון דורית סלינגר, שכן בעל המניות הגדול בה הוא בנק צ'יינה מינג שנג הסיני, שרכש את הבעלות בה לפני שנתיים מוויט מאונטיין, תאגיד הביטוח האמריקאי הגדול.

בנק צ'יינה מינג שנג הוא תאגיד בבעלות מבוזרת של עשרות בעלי מניות ללא בעל שליטה דומיננטי, ובין בעלי המניות שלה (כ־2%) גם חברת יאנגו שחתמה על מזכר הבנות לרכישת הפניקס אבל זכתה לכתף קרה מסלינגר ולא השלימה את העסקה. 

 

יצחק תשובה , צילום: עמית שעל יצחק תשובה | צילום: עמית שעל יצחק תשובה , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
תגובה למספר 2
הפוסל במומו פוסל. מספר 1 חושש לכספי הפנסיה שלו שמנוהלים על ידי הפניקס והאתה בכסילותך מדבר על מניעת מכירת החברה בעתיד. אוויל שכמוך, בעל שליטה נוכל יכול להשקיע את כספי החסכון של המבוטחים בהשקעות מפוקפקות, יכול אף יכול "לבטח" מבלי שיהיה לכך כיסוי ועוד כהנה וכהנה מרעין בישין. מזה גב' סלינגר חוששת ובצדקת. הואיל ומר תשובה לא מסוגל למצוא רוכש ראוי, טוב שסלינגר תכפה מכירת מניות השליטה בבורסה ללא גרעין שליטה.
יופיטר  |  16.09.17