אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת הצוללות: המשטרה הקפיאה את חשבונות חברת הייעוץ של צחי ליבר ונתן מור צילום: intercepts.defensenews

פרשת הצוללות: המשטרה הקפיאה את חשבונות חברת הייעוץ של צחי ליבר ונתן מור

השניים, ששוחררו השבוע למעצר בית, חשודים במעורבות בהעברת כספי שוחד ממיקי גנור, עד המדינה ונציג מספנת טיסנקרופ, לדוד שרן, מנהל לשכת רה"מ לשעבר

15.09.2017, 11:47 | תומר גנון

פרשת הצוללות וכלי השייט: המשטרה הקפיאה את החשבונות בבנק הפועלים של חברת הייעוץ נצת תקשורת של צחי ליבר ונתן מור. השניים, המספקים שירותי ייעוץ אסטרטגי ותקשורתי, חשודים במעורבות בהעברת כספי שוחד בהיקף של עשרות אלפי שקלים ממיקי גנור, עד המדינה ונציג מספנת טיסנקרופ, לדוד שרן, מנהל לשכת רה"מ בתקופה הרלוונטית לחקירה. המשטרה הקפיאה במקביל גם חשבונות בנק פרטיים של השניים.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שפורסם עם מעצרם של השניים, ששוחררו השבוע למעצר בית, על פי החשד את הכספים העביר גנור לשרן בתמורה להדלפת מידע הקשור מידע על מכרזים בתחום הרכש הביטחוני, וכן מה היו יחסי הכוחות והצבעות השרים בקבינט המדיני-הביטחוני שקשורת אליהם. ככל הנראה המידע שהדליף שרן לגנור, שאיתו היה ביחסי חברות, היה במטרה לסייע לנציג טיסנקורפ לקדם עסקה שבמסגרתה ירכשו ספינות הגנה על אסדות הגז מהתאגיד הגרמני. העסקה נחתמה לאחר שבוטל מכרז בנושא שפורסם בשנת 2014, ובו התחרו חברות מדרום קוריאה, איטליה וספרד.

בתמורה למידע הרגיש שהעביר שרן לגנור, כך החשד,הוא קיבל ממנו עשרות אלפי שקלים תוך שימוש בחשבונות החברה של ליבר ומור. כדי להסוות את קבלת הכספים חתם גנור על הסכם ייעוץ פיקטיבי מול השניים והעביר לחשבון הקשור אליהם כ-100 אלף שקל.

(ארכיון), צילום: אלעד גרשגורן (ארכיון) | צילום: אלעד גרשגורן (ארכיון), צילום: אלעד גרשגורן

מתוך כספים אלה, כך סיפר ליבר - לדברי סנגורו יאיר רגב לחוקרי המשטרה בדיון להארכת מעצרו - הועברו עשרות אלפי שקלים לשרן על ידי ליבר. המשטרה מייחסת לשרן ביצוע עבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים וקשירת קשר לביצוע פשע.

היום פנה סנגורו של מור, עו"ד אורי קינן, לבית משפט השלום בראשל"צ וביקש להורות למשטרה לשחרר את החשבונות שנתפסו. "גם אם היתה עבירה כלשהי של תיווך לשוחד", כתב קינן, "הרי שלמור לא היתה כל נגיעה אליה והוא לא ידע על ביצוען. יש לשחרר את חשבונו הפרטי, שכן הוא לא שימש להעברת כספים או לקבלת שכר עבירה".

"באשר לחשבונות העסקיים", כתב קינן, "הקפאתם עוצרת פעילותן של החברות אשר אין כל מניעה כי ימשיכו להתקיים באופן תקין רק לאור החקירה. זאת לאור התפתחות בחקירה המצביעה כי למבקש לא היתה נגיעה בביצוע העבירות וברצונו להמשיך לנהל את עסקיו באופן מסודר ותקין. אי הסרת העיקולים והותרת ההקפאה יביאו לקריסת החברות לאור מניעת תזרים הכספים לחשבונות מצד הלקוחות ומניעת תשלום כספים לספקים ועובדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות