אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביטקוין זינק ב-13%, אך נחתך בחדות בסיכום שבועי צילום: בלומברג

הביטקוין זינק ב-13%, אך נחתך בחדות בסיכום שבועי

יום תנודתי במיוחד למטבע הדיגיטלי: הביטקוין צלל תחילה לרמה של 2,951 דולר, על רקע סגירתה של אחת מבורסות הביטקוין הגדולות בסין, לפני שעלה לרמה של 3,641 דולר. בסיכום שבועי איבד הביטקוין מערכו כ-15%

15.09.2017, 23:41 | שירות כלכליסט

הביטקוין ביום תנודתי במיוחד: תחילה צלל המטבע אל מתחת ל-3,000 דולר לרמה של 2,951 דולר - רמתו הנמוכה ביותר מאז תחילת אוגוסט - ובהמשך המסחר מחק המטבע הדיגיטלי את הירידות ועלה 13% לרמה של 3,641 דולר. למרות העלייה היומית, חטף השבוע המטבע מכה קשה כשאיבד מערכו כ-15%.

קראו עוד בכלכליסט

בימים האחרונים סובל הביטקוין משורה של מכות. ראשונה היתה זו סין שהודיעה כי תאסור שימוש בבורסות ביטקוין בשטחה ותחריף את המגבלות על השימוש במטבעות וירטואליים בשטחה, על אף היותה שוק ער ופעיל בתחום. ביום חמישי הודיעה אחת מבורסות הביטקוין הגדולות בסין כי תפסיק את המסחר במטבע הדיגיטלי עד סוף החודש.

בהמשך היה זה מנכ"ל ג'יי.פי מורגן ג'יימי דיימון שמתח ביקורת קשה על הביטקוין וכינה אותו "תרמית". בין היתר, הצהיר דיימון כי אילו ייתקל בעובד שלו הסוחר במטבע הוא יפטרו  בלי להניד עפעף.

מנכ"ל ג מנכ"ל ג'יי.פי מורגן ג'יימי דיימון. ביקורת קטלנית | צילוםם: בלומברג מנכ"ל ג

הביקורת של דיימון היתה חריגה במיוחד. "השיגעון סביב הביטקוין גרוע מהמאניה סביב הצבעונים במאה ה-17", הוא אמר. "זה לא ייגמר טוב. מישהו הולך למות", דיימון אמר בוועידה בהשתתפות בנקאים שאורגנה על ידי ברקליס. "הביטקוין יתפוצץ".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות