אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפתחת אנגרי בירדס יוצאת להנפקה לפי שווי של 1.1 מיליארד דולר בלבד

מפתחת אנגרי בירדס יוצאת להנפקה לפי שווי של 1.1 מיליארד דולר בלבד

חברת המשחקים הפינית רוביו מתכוונת להנפיק כ-55% ממניותיה; הדיווחים על המהלך החלו להתפרסם לפני כחודשיים וההערכה אז היתה כי שוויה עומד על כ-2 מיליארד דולר

16.09.2017, 13:58 | רפאל קאהאן
רוביו, מפתחת המשחק אנגרי בירדס, תצא להנפקה על פי שווי שוק של כ-1.1 מיליארד דולר, כך עולה מדיווח של רויטרס היום (שבת). לפי הדיווח, חברת המשחקים הפינית מתכננת הנפקה של כ-55% ממניותיה כדי לגייס בהיקף של כ-500 מיליון דולר, בין השאר על מנת לממן את סרט ההמשך של מותג אנגרי בירדס.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת יש לציין שרוב הגיוס - כ-450 מיליון דולר עד 480 מיליון דולר - לא יגיע לחברה ישירות אלא מיועד למשקיעותיה, טרמה, אקסל פרטנרס ואטומיקו. רק כ-35 מיליון דולר מהגיוס צפויים להיכנס לחשבון של רוביו. הדיווחים על ההנפקה הצפויה החלו כבר לפני חודשיים, כאשר בזמנו הוערך שווייה בכ-2 מיליארד דולר. הערכת השווי החדשה מהווה מכה קשה לחברה שלמרות הפופולריות של משחקיה, המוצרים הנלווים והדמויות המזוהים איתה, לא הצליחה להנפיק להיט חדש בסדר הגודל של המותג אנגרי בירדס.

עם זאת, האנליסטים מאמינים שלחברה יש עדיין פוטנציאל צמיחה. אטה ריקולה, אנליסט של חברת ההשקעות הפינית Inderes, הסביר שהמספרים המוקדמים אכן היו מופרכים בהתחשב במתחרות של רוביו, חברות כגון קינג שמוציאה לאור את קנדי קראש או Supercell עם קלאש אוף קלאנס.

רוביו, שמשחק האנגרי בירדס הראשון שלה הושק ב-2009, הייתה מהחברות הראשונות שבנו את הונן על פיתוח משחקי מובייל. עם זאת, החברה פספסה את המגמה שהתפתחה מאז בה מתבצעת רכישת בונוסים בתוך המשחק ולא הצליחה למנף את ההצלחה העצומה שלו ושל ממשיכיו (כ-3.7 מיליארד הורדות).

החברה אף נאלצה לפטר כשליש מכוח האדם שלה לפני שנתיים כדי להתייצב. מצבה השתפר לאחר ההצלחה של הסרט "אנגרי בירדס" והשקה של משחקים נוספים בעקבותיו. הליך ההנפקה צפוי להתחיל ב-18 בספטמבר והמסחר צפוי להתחיל ב-29 בספטמבר בבורסה של הלסינקי בפינלנד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות