אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון ורשות המסים מבטלים את המכס על מוצרי תינוקות ומשקפיים צילום: שאטרסטוק

כחלון ורשות המסים מבטלים את המכס על מוצרי תינוקות ומשקפיים

התוכנית החדשה תבטל ותפחית את המכס על חלק ממוצרי התינוקות, וכן תבטל את המכס על עדשות ומסגרות למשקפיים. המהלך צפוי להקטין את הכנסות המדינה ממסים בהיקף של כמעט 45 מיליון שקל בשנה

17.09.2017, 08:23 | עמרי מילמן

ברשות המסים התקשו להוריד את המכס על בגדי תינוקות, כפי שהיה אמור לקרות במסגרת תוכנית "נטו משפחה", זאת עקב הקושי להגדיר בגדים כאלו מבלי שייווצרו הונאות רבות בשוק. כעת, כפי שנחשף בכלכליסט מצאו כחלון ורשות המסים מוצרים אחרים לתינוקות שניתן להפחית את המכס עליהם בצורה פשוטה יותר, שלא תיצור בלאגן בשוק.

קראו עוד בכלכליסט

על פי התוכנית החדשה, יבוטל המכס שנע בין 6%-12% עבור שבעה סוגי מוצרים, מרביתם לתינוקות. יוסר המכס ממוצצים מגומי סיליקון ופיות לבקבוקי הזנה - שעמד עד כה על 12% והכניס לקופת המדינה כל שנה עד כ-10 מיליון שקל.

שר האוצר משה כחלון, צילום: אוראל כהן שר האוצר משה כחלון | צילום: אוראל כהן שר האוצר משה כחלון, צילום: אוראל כהן

גם המכסים שעומדים על 12% עבור בקבוקים לתינוקות יופחתו ויצמצמו את הכנסות המדינה ב-4.5 מיליון שקל בשנה, וכן המכסים על כיסא אוכל לתינוק (שמכניס 923 אלף שקל בשנה), הליכון לתינוק (שמכניס 1.9 מיליון שקל בשנה) ונדנדה לתינוק (שעל פי ההערכות מכניסה כ-4 מיליון שקל בשנה). עבור מנשאים לתינוקות מוטל היום מכס של 6% וגם הוא יבוטל, מה שיקטין את הכנסות המדינה ב-4.6%.

במקביל, יבוטל המכס על עדשות ומסגרות למשקפיים שעומד היום על 12% ומכניס למדינה 18.3 מיליון שקל בשנה.

למכסים יש שתי מטרות - להגן על התעשייה המקומית, ולהגדיל את ההכנסות ממסים. מאחר שמרבית המוצרים הללו גם כך אינם מיוצרים בישראל, אין לגביהם כל אפקט של הגנה על העסקים הישראלים. המהלך כן יקטין את ההכנסות ממסים בהיקף של כמעט 45 מיליון שקל בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות