אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה לבג"ץ: ניתן זכויות אימוץ שוות לזוגות חד-מיניים צילום: שאטרסטוק

המדינה לבג"ץ: ניתן זכויות אימוץ שוות לזוגות חד-מיניים

בדרך למהפכה באימוץ: המדינה התחייבה בפני בג"ץ שתפרסם עד אמצע 2018 תזכיר לחוק האימוץ ובמסגרתו יהיה יחס שווה לבני אותו המין. הדברים נאמרו בדיון בעתירה שהוגשה נגד אפליה באימוץ

17.09.2017, 09:50 | יעל פרידסון, ynet

המדינה תפרסם תזכיר לחוק האימוץ עד אמצע 2018 ובמסגרתו יהיה יחס שווה לבני אותו המין. כך התחייב הבוקר נציג המדינה עו"ד יונתן ברמן במהלך דיון שהתקיים בבג"ץ בעקבות עתירה נגד אפליה בהליכי אימוץ. "בית המשפט הכיר במהפכה שעוררה העתירה בדבר שינוי יסודי של מדיניות האימוץ בישראל, ובכך שמעתה משפחות חד מיניות ראויות לאמץ כמו כל משפחה אחרת", אמרה עורכת הדין ריקי שפירא רוזנברג שמייצגת את המרכז הרפורמי לדת ומדינה.

קראו עוד בכלכליסט

את העתירה הגישו משפחות להט"ביות שמשתייכות למרכז הרפורמי לדת ומדינה ועמותת "אבות גאים". נציג המדינה בדיון הדגיש כי שרת המשפטים איילת שקד ושר הרווחה חיים כץ מחויבים לקדם את הליך החקיקה. "נמשיך לעקוב מקרוב אחר תהליכי החקיקה בעקבות העתירה כדי לוודא שהעוול אכן מתוקן, ובמהרה", הוסיפה עו"ד שפירא רוזנברג.

בעקבות התחייבות המדינה המליצו שופטי בג"ץ לעותרים למחוק את העתירה. "לאור השינוי בעמדת המדינה", כתבו הנשיאה הנכנסת אסתר חיות, "שהסכימה לאפשר לזוגות חד-מיניים לאמץ, אנו סבורים שהעתירה מיצתה את עצמה". בנוסף, פסקו השופטים 5,000 שקלים הוצאות משפט לטובת העותרים.

בחודש יולי הודיעה המדינה לבג"ץ כי לא תתיר לזוגות חד מיניים לאמץ בטענה שהדבר עלול להוות פגיעה בילדים עצמם. עמדת המדינה עוררה סערה גדולה ומייד לאחריה הודיע שר הרווחה חיים כץ כי יבקש מבג"ץ "ארכה לטובת בחינה מחודשת של סוגיית האימוץ על ידי זוגות חד-מיניים, כך שגורמי המקצוע יבחנו את הנושא מחדש ויביאו בחשבון את כלל השיקולים שעומדים על הפרק". בעקבות זאת נדחה הדיון עד כה. כעת הגישה המדינה עמדה מעודכנת.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות