אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערוץ 20 עשוי לאבד את הזכייה במכרז על הפעלת ערוץ הכנסת צילום: יחצ

ערוץ 20 עשוי לאבד את הזכייה במכרז על הפעלת ערוץ הכנסת

בעקבות עתירות ערוץ 2 ו-RGE שטענו שיש חוסר התאמה בין ההתחייבות לתוכן בהצעה של ערוץ 20 לבין התוכנית העסקית, הודיעה מחלקת הבג"צים במשרד המשפטים שתתקשה לתמוך בבחירתה של מועצת הכבלים והלוויין

17.09.2017, 10:02 | אביב גוטר

ערוץ 20 עשוי לאבד את ערוץ הכנסת, כך עולה מחוות דעת של מחלקת הבג"צים במשרד המשפטים. זאת לאחר דיון בעקבות הבג"צים שהגישו ערוץ 2, מפעילת ערוץ הכנסת הנוכחית, ו-RGE, נגד זכייתו של ערוץ 20 במכרז להפעלת הערוץ.

קראו עוד בכלכליסט

המחלקה הודיעה שהסבירות לכך שהיא תצליח להגן על עמדת מועצת הכבלים והלוויין בנושא זה היא נמוכה. יו"ר המועצה, יפעת בן חי שגב, הבהירה זאת לחברי המועצה והמועצה החלה בבדיקת ההצעה שזכתה במקום השני במכרז - של קבוצת RGE.

אולפן ערוץ הכנסת, צילום: יחצ אולפן ערוץ הכנסת | צילום: יחצ אולפן ערוץ הכנסת, צילום: יחצ

לפני כחצי שנה ערוץ 20 זכה במכרז להפעלת ערוץ הכנסת למשך עשור, שעלותו מוערכת בכ-25 מיליון שקל לשנה. ההצעה של הערוץ גברה על ההצעות של RGE, ערוץ 2 וקבוצת תיא תקשורת. ערוץ 2 ו-RGE עתרו לבג"ץ בטענה כי בהצעה של ערוץ 20 קיים חוסר התאמה בין ההתחייבות לתוכן לבין התוכנית העסקית.

ערוץ 20 היה אמור להתחיל להפעיל את ערוץ הכנסת בסוף יולי, אך זה נדחה בשל העתירות.

מוטי שקלאר, יו"ר ערוץ 20 אמר בתגובה: "לא סביר שמועצה בוחרת פעמיים בהצעה כטובה ביותר, לאחר ששמעה את כל הצדדים והטענות, בהליך שנמשך מספר חודשים, ופתאום מתהפכת בדעתה בלחץ של מפסידה במכרז (חדשות 2), על בסיס ניתוח נתונים מגמתי.

"כאשר המועצה בחרה בהצעתנו כהצעה הזוכה במכרז, היא השוותה אותה להצעות אחרות, ובהתחשב בפגמים בכל ההצעות היא החליטה שבהצעתנו היתרונות עלו על החסרונות. כעת נוצר מצב אבסורדי בו מתמקדים רק בהשחרת הצעתנו, בלי כל השוואה לשאר ההצעות, ומתקבלת תמונה מעוותת".

"מתמקדים בהשחרת הצעתנו, בלי השוואה לשאר ההצעות". מוטי שקלאר, צילום: אביב חופי "מתמקדים בהשחרת הצעתנו, בלי השוואה לשאר ההצעות". מוטי שקלאר | צילום: אביב חופי "מתמקדים בהשחרת הצעתנו, בלי השוואה לשאר ההצעות". מוטי שקלאר, צילום: אביב חופי

ממועצת הכבלים והלוויין נמסר: "המועצה בחרה בתוכנית השידורים הטובה ביותר במכרז ערוץ הכנסת, שלב ליבו היה על התוכן. מאז ההכרזה על הזכייה עלו טענות לגיטימיות שנבדקו על ידינו ברצינות גמורה. דרכה של המועצה מאופיינת בשקיפות ובמקצועיות, ולכן אנו בודקים כל טענה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות